بوسیدن همسر
بوسیدن همسر

بوسیدن همسر + فواید جسمی و روانی

آیا از ده فایده بوسیدن همسر از لحاظ فیزیولوژیکی و روانشناختی و تاثیر آن بر سلامت اطلاع دارید؟ شاید برای شما جالب باشد بدانید که با بوسه نه تنها کیفیت زندگی شریک تان را بهبود خواهید داد؛ حتی می توانید بر بهبود و کیفیت سلامتی خود نیز بیفزایید.

آیا بوسیدن همسر در رابطه شما کمرنگ شده است؟ ما قصد داریم در این مطلب، مزایای مربوط به بوسیدن را بررسی کنیم. پس اگر این عمل خوشایند در رابطه شما کمرنگ شده، در ادامه همراه ما باشید تا از مزایای آن بیشتر بدانید.

فهرست محتوا

فیزیولوژی بوسیدن همسر

چرا بوسیدن همسر احساس خوبی دارد؟ راز خلق شده توسط خداوند در پشت این لذت این است که لب ها حساس ترین منطقه بدن بر روی دستگاه تناسلی و نوک انگشتان هستند.  در واقع پوست لب، نازکترین پوستی است که مجموعه گسترده ای از انتهای عصب را پوشش می دهد. بوسیدن احساس خیلی خوبی دارد زیرا لب ها طوری طراحی شده اند که احساس خوبی را منتقل کنند.

بوسیدن همسر بسیار قدرتمند است؛ زیرا همراه با از لحاظ فیزیولوژی یک سری اتفاقات در بدن تان می افتد، که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

با بوسیدن همسر اول، فرمون ها مواد شیمیایی منتقله از هوا هستند که اغلب به عنوان “شیمی” بین افراد شناخته می شود. رایحه های طبیعی انسان به طور ناخودآگاه توسط همه افراد ساطع می شود و هنگامی که توسط شخصی در تبادل نزدیک بو می شود، مانند بوسه، می تواند واکنش های شدید جذب یا انزجار را ایجاد کند.

بعدی هجوم آدرنالین است که در شرایط پر استرس یا نشاط جسمی تولید می شود. بوسه می تواند به معنای واقعی کلمه “قلب شما را تند یا کند” نماید؛ زیرا با آدرنالین، ضربان قلب، فشار خون و گشاد شدن مردمک چشم افزایش می یابد. در این حالت شما احساس بسیار خوبی خواهید داشت.

بعلاوه، مراکز لذت مغز با تعجب و هیجان یک بوسه خوب فعال می شوند. این می تواند باعث ترشح دوپامین، هورمون دیگری شود که حسی از سرگیجه یا سرخوشی مرتبط با عشق رمانتیک را به همراه دارد. شما کاملاً احساس خوبی دارید.

سرانجام، بوسیدن همسر می تواند فراتر از جذابیت عاشقانه به دلبستگی عمیق برسد. وقتی محبت درست باشد و تعهد واقعی باشد، ترشح اکسی توسین ایجاد می شود که احساس رضایت، کاهش اضطراب و احساس آرامش و امنیت در همسر را بر می انگیزد و پیوند عمیقی ایجاد خواهد شد.

برای اطلاع از روش های کاهش استرس کلیک کنید.

روانشناسی بوسیدن همسر

یک بوسه خوب از طرف فرد مناسب چه کاری انجام می دهد؟ بوسه احساس بهزیستی، تعلق و پذیرش را به همراه دارد. همچنین در آن لذت عشق ورزیدن و دوست داشته شدن وجود دارد. با اعتماد به نفس اینکه شما را می شناسند و هنوز هم دوست تان دارند، در شما عزت نفس ایجاد می کند. بوسیدن کالری می سوزاند، استرس را از بین می برد و گفته می شود مردانی که صبح خداحافظ همسر خود را می بوسند 5 سال بیشتر عمر می کنند. از این مزایای بزرگ بوسه در ازدواج لذت ببرید.

بیشتر افرادی که واقعاً مهم هستند را ببوسید و افراد کم اهمیت را بسیار کمتر ببوسید.

در ازدواج خود به بوسه ادامه دهید. خیلی بیشتر ببوسید. همین حالا، از خود بپرسید که هر روز چند بار جفتم را می بوسم؟ آیا انواع بوسه هایم را تغییر می دهم؟ چه چیزی مانع ابراز محبت بیشتر من می شود؟

برای برقراری ارتباط با مشاوره زناشویی بر روی لینک کلیک کنید.

به یاد داشته باشید: شما هرگز پشیمان نخواهید شد که ازدواج و خانواده خود را در اولویت قرار دهید و آن را با بوسه پرمهر کنید. این را به کسی منتقل کنید که به یادآوری اینکه بوسیدن چه کاری می تواند برای یک ازدواج انجام دهد، نیاز دارد.

حتماً همه شما شنیده اید که خوردن یک سیب درروز می تواند، شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز کند؛ اما ایا فواید بوسیدن را می دانید، یا آن را فراموش کرده اید.

بوسیدن همسر

آیا شنیده اید که بوسیدن همسر بتواند شما را سالم و قوی نگه دارد؟

احتمالاً تاکنون مزایای عاطفی بوسیدن همسرتان را می دانید. احساس خوبی دارد هر زمان که بتوانید عشق و علاقه خود را به شریک زندگی خود از طریق بوسه ابراز کنید، احساس بسیار خوبی دارد. همیشه هر زمان که شریکی داشته باشید که با بوسه های تصادفی از هیچ جا شما را شگفت زده کند، احساس خوبی دارد. بوسه هایی که فقط قلب شما را تند می کند و لبخند را بر لب های تان می آورد.

اما این تنها مزایایی نیست که بوسیدن همسر می تواند در زندگی شما ایجاد کند. به نظر می رسد که از نظر علمی، بسیاری از نکات مثبت در بوسیدن زیاد همسرتان وجود دارد و این منطقی است، درست است؟ به هر حال، بوسیدن یک عمل جسمی است. این فقط منطقی است که یک عمل جسمی مانند آن چند مزیت جسمی نیز داشته باشد.

برای برقراری ارتباط با مشاوره خانواده آنلاین بر روی لینک کلیک کنید.

“هورمون های شاد” شما را تقویت می کند

بوسیدن باعث می شود مغز شما برخی مواد شیمیایی را آزاد کند که با مشتعل کردن مراکز لذت مغز، احساس خوبی به شما دست می دهد.

این مواد شیمیایی شامل اکسی توسین، دوپامین و سروتونین است که می تواند باعث سرخوشی شما شود و احساس محبت و پیوند را تشویق کند. همچنین میزان کورتیزول (هورمون استرس) شما را کاهش می دهد.

به شما کمک می کند تا با شخص مقابل ارتباط برقرار کنید

اکسی توسین یک ماده شیمیایی است که به پیوند جفت مرتبط است. هجوم اکسی توسین که هنگام بوسیدن ترشح می شود باعث احساس محبت و دلبستگی می شود. بوسیدن شریک زندگی تان می تواند رضایت از رابطه را بهبود بخشد و برای روابط طولانی مدت بسیار مهم است.

تأثیر محسوسی در عزت نفس شما دارد

بوسیدن همسر علاوه بر تقویت هورمون های شاد، می تواند سطح کورتیزول شما را کاهش دهد و به طور بالقوه منجر به احساس عزت نفس بیشتر در شما گردد.

محققان در یك مطالعه در سال 2016 دریافتند كه شركت كنندگانی كه از ظاهر بدنی خود راضی نبودند، سطح كورتیزول آنها بالاتر بوده است.

اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است، اما تجربه نشان داده که کاهش قطعی کورتیزول در هر بار بوسیدن رخ خواهد داد.

بوسیدن همسر

 استرس را نیز از بین می برد

علاوه بر کاهش کورتیزول ، بوسیدن همسر همچنین سطح استرس را کاهش می دهد. بوسیدن و سایر ارتباطات محبت آمیز، مانند در آغوش گرفتن و گفتن “دوستت دارم”، بر روند فیزیولوژیکی مربوط به مدیریت استرس تأثیر می گذارد.

برای دریافت مشاوره ازدواج خوب کلیک کنید.

 اضطراب را کاهش می دهد

مدیریت استرس شامل میزان توانایی شما در کنترل استرس و اضطراب است. هیچ چیز کاملاً شبیه بوسه و برخی از محبت ها نیست که بتواند شما را آرام کند. اکسی توسین باعث کاهش اضطراب و افزایش آرامش و سلامتی می شود.

 رگهای خونی شما را گشاد می کند، که به شما در کاهش فشار خون کمک می کند

به گفته آندره دمیرجیان، نویسنده کتاب “بوسیدن: هر آنچه می خواستید در مورد یکی از شیرین ترین لذت های زندگی بدانید”، بوسیدن همسر ضربان قلب شما را به گونه ای افزایش می دهد که رگ های خونی شما را گشاد خواهد کرد.

وقتی رگ های خونی گشاد می شوند، جریان خون افزایش می یابد و باعث کاهش فوری فشار خون خواهد شد. بنابراین این بدان معنی است که بوسیدن به معنای واقعی و استعاره برای قلب مفید است!

به رفع گرفتگی عضلات نیز کمک کند

اثر رگ های خونی متسع و افزایش جریان خون می تواند به تسکین گرفتگی عضلات کمک کند. تقویت مواد شیمیایی خوب و تسکین گرفتگی های پریودی؟ به راحتی وقتی یک دوره بدی را تجربه می کنید ارزش آن را دارد.

 سردردها را تسکین دهید

اگر سردرد دارید از همسرتان بخواهید شما را ببوسید. بوسیدن منجر به اتساع رگهای خونی و کاهش فشار خون شده و در نتیجه می تواند سردرد را تسکین دهد. بوسیدن همچنین ممکن است به شما کمک کند تا با کاهش استرس، که باعث تحریک سردرد شناخته می شود، از سردرد جلوگیری کنید.

بوسیدن همسر

می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند

ممکن است هنگام بوسیدن همسرتان کمی میکروب نیز وارد دهان تان شود که همین موضوع منجر به تقویت سیستم ایمنی خواهد شد. یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که زوج هایی که به طور مکرر می بوسند میکروبیوتای یکسانی را در بزاق و زبان خود دارند.

 پاسخ آلرژیک را کاهش می دهد

نشان داده شده است که بوسیدن همسر موجب تسکین قابل توجهی از کهیر و سایر علائم واکنش آلرژیک مرتبط با گرده گل و گرد و غبار خانگی می شود. استرس همچنین واکنش های آلرژیک را بدتر می کند، بنابراین تأثیر بوسیدن بر استرس ممکن است پاسخ آلرژیک را نیز از این طریق کاهش دهد.

برای دریافت مشاوره آنلاین ازدواج کلیک کنید.

با بهبود کلسترول کل مرتبط است

یک مطالعه در سال 2009 نشان داد که زوجینی که دفعات بوسه های عاشقانه را افزایش می دهند، کلسترول خون خود را بهبود می بخشند. کنترل کلسترول خطر ابتلا به چندین بیماری از جمله بیماری های قلبی و سکته را کاهش می دهد.

 یک فشارسنج جامد برای سازگاری جسمی با یک شریک عاشقانه است

یک مطالعه در سال 2013 نشان داد که بوسیدن همسر ممکن است به شما در ارزیابی مناسب بودن یک شریک زندگی بالقوه کمک کند. طبق گفته های زنان مورد بررسی، اولین بوسه می تواند آن را بوجود آورد یا آن را بشکند وقتی که صحبت از جذابیت او می شود.

بوسیدن یک شریک رمانتیک میل جنسی شما را تقویت می کند

بوسیدن همسر به صورت عاشقانه منجر به برانگیختگی جنسی می شود و اغلب نیروی محرکه تصمیم زن برای رابطه جنسی با کسی است. بزاق همچنین حاوی تستوسترون  هورمون جنسی است که در تحریک جنسی نقش دارد. هرچه بیشتر و با اشتیاق بیشتر ببوسید، تستوسترون بیشتری آزاد می شود.

هرچه بیشتر ببوسید، عضلات صورت تان سفت تر می شود

عمل بوسیدن همسر می تواند از 2 تا 34 عضله صورت را درگیر کند. اغلب بوسیدن و استفاده از این عضلات به طور منظم، مانند تمرین برای صورت شما عمل می کند.

این ممکن است به تقویت عضلات صورت کمک کند. تمرین عضلات صورت همچنین می تواند تولید کلاژن را افزایش دهد، که به داشتن پوستی سفت و جوانتر کمک خواهد کرد.

کالری می سوزاند

استفاده از عضلات صورت باعث سوزاندن کالری نیز می شود. بسته به میزان اشتیاق شما در بوسیدن می توانید در هر دقیقه از 2 تا 26 کالری بسوزانید. اگر سعی در کاهش وزن دارید، این بهترین رژیم تمرینی نیست، اما مطمئناً بی تاثیر نیز نخواهد بود.

بوسیدن، صرف نظر از اینکه شما چه کسی را می بوسید، می تواند تأثیر مثبتی در سلامت عاطفی و جسمی شما داشته باشد.

بوسیدن باعث می شود هر دو طرف احساس خوبی نسبت به خود داشته باشند و می توانند از هر نوع روابط تقویت کنید.

بوسیدن همسر

بوسیدن استرس را کاهش می دهد

در زندگی های شهری امروز، استرس معضلی جهانی است. اگرچه تا به امروز درمانی قطعی برای آن ارائه نشده است، اما ما راه حلی عالی را برای شما داریم، که بوسیدن است.

بوسیدن همسر یک تسکین دهنده فشار عالی است زیرا با افزایش احساس مواد شیمیایی خوب مانند سروتونین و آندورفین باعث آرامش شما می شود. این هورمون استرس به نام کورتیزول را کاهش می دهد که البته می تواند بر سیستم ایمنی بدن و سلامت مغز تأثیر منفی بگذارد. پس منتظر چه چیزی هستید؟ همین امروز با بوسیدن همسرتان، شروع به کاهش استرس خود کنید. هر دوی شما به خاطر آن شادتر خواهید بود!

بوسیدن می تواند سالها به زندگی شما بیفزاید

مطالعات نشان می دهد که زوجینی که هر روز صبح هنگام خداحافظی یکدیگر را می بوسند 5 سال بیشتر از کسانی که این کار را نمی کنند زندگی می کنند. اکنون این چیزی است که می توانم یاد بگیرم با آن زندگی کنم!

پس چه کاری کم هزینه تر و آسان تر از بوسیدن همسرتان هنگام خداحافظی، اگر او را دوست دارید و می خواهید سال های بیشتری کنار هم باشید، همین حالا تصمیم بگیرید هر روز هنگام خداحافظی او را ببوسید.

بوسیدن به تسکین درد کمک می کند

هنگامی که یک بوسه پر شور بین شما و همسرتان رد و بدل می شود، آدرنالین آزاد خوهد شد. چرا این خوب است؟ خوب، آدرنالین توانایی کاهش درد را دارد، بدون اینکه هیچ مسکنی برای شما تجویز شده باشد. بوسیدن همچنین اندورفین را در سیستم ما آزاد می کند و می تواند برای تسکین درد از مرفین مخدر قوی تر باشد.

بوسیدن سلامت قلب را تقویت می کند

بوسیدن مکرر از نظر علمی توانایی ایجاد ثبات در فعالیت قلبی عروقی را دارد که می تواند سطح کلسترول و فشار خون را کاهش دهد. همچنین با افزایش سطح اکسی توسین که هورمونی آرام بخش است و می تواند به شما و همسرتان احساس آرامش دهد، اضطراب را  نیز کاهش می دهد. آیا قلب شما لیاقت چنین کاری را ندارد؟

 بوسیدن به جلوگیری از بیماری های ریوی کمک می کند

به طور سنتی، یک انسان هر دقیقه حدود 20 بار هوای جدید را استنشاق می کند. با این حال، وقتی با یک نفر معاشرت می کنید، می توانید در هر دقیقه 60 بار هوای تازه را استنشاق کنید. این یک تمرین بسیار خوب برای ریه های شما است و حتی ممکن است منجر به ظرفیت بهتر ریه نیز شود. نیازی به ذکر این واقعیت نیست که ریه های شما قویتر می شوند. بنابراین، احتمال بیماری ریوی کاهش می یابد.

بوسیدن به تنظیم فشار خون کمک می کند

همه می دانند که بوسیدن همیشه برای قلب مفید است. اما چه کسی می دانست که می توان به معنای واقعی و مجازی معنای آن را دانست؟ یک بوسه طولانی و پرشور در واقع قدرت تنظیم ضربان قلب شخص و حتی کاهش سطح کلسترول را با گشاد شدن رگ های خونی دارد.

بوسیدن به جلوگیری از ایجاد پوسیدگی در دندان کمک می کند

شاید این عجیب ترین فایده بوسه باشد؛ اما اگر شما مانند اکثر مردم از مراجعه به دندانپزشک متنفر هستید، پس فقط با همسرتان بیشتر رابطه برقرار کنید. به نظر می رسد که بوسیدن را می توان به عنوان یک روش تمیز کردن طبیعی دندان ها در نظر گرفت. تبادل بزاق در هنگام بوسیدن می تواند اسیدها را خنثی کرده و ذرات غذا یا باکتری های دندان را بشویید.

بوسیدن به بهبود بهره وری کلی فرد کمک می کند

منظور از بهره وری، میزان توانایی فرد در محیط کار است. پس اگر می خواهید همسرتان در محل کار بهره وری بیشتری داشته، ترفیع بگیرید و در نتیجه درآمد بهتری داشته باشید، کافی است او را ببوسید.

مطالعات همچنین نشان داده است که بوسیدن فقط برای سلامت کلی شما مفید نخواهد بود، اما همچنین می تواند به بهبود کیفیت زندگی شما کمک کند. تحقیقات نشان می دهد مردانی که قبل از مرخصی برای کار هر روز خداحافظی همسر خود را نشان می دهند در نهایت در دفتر کار تولید بیشتری دارند  و به طور گسترده ای، این مردان همچنین درآمد بیشتری کسب می کنند.

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم فواید بوسیدن همسر را از نظر علمی بررسی کنیم. مواردی که گفته شد فواید سلامتی بوسه بوده است؛ اما بوسه فواید روانی و احساسی بسیاری را نیز خواهد داشت که در نهایت تمامی آن ها منجر به بهبود روابط عاطفی خواهد شد. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص ده فایده بوسیدن همسر از لحاظ فیزیولوژیکی و روانشناختی و تاثیر آن بر سلامت داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آیا بوسیدن می تواند منجر به جلوگیری از پوسیدگی دندان شود؟

بله می تواند از این امر جلوگیری نماید.

آیا بوسیدن منجر به افزایش طول عمر خواهد شد؟

بله بوسیدن منجربه افزایش طول عمر زوجین خواهد شد.

برای کاهش استرس می توان از بوسیدن کمک گرفت؟

بله بوسیدن منجر به ترشح شدن هورمون های تولید کننده آرامش خواهد شد.

بهترین فواید بوسیدن در چه زمان هایی حاصل می شود؟

فواید بوسیدن در زمان خداحافظی از همسر می تواند بسیار بیشتر باشد.

5/5 - (4 امتیاز)

همچنین ببینید

پرسش و پاسخ زناشویی آنلاین

پرسش و پاسخ زناشویی آنلاین

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور