بوسیدن همسر
بوسیدن همسر

بوسیدن همسر + فواید جسمی و روانی

آیا تا بحال به فواید بوسیدن همسر فکر کرده اید. می دانستید که این کار علاوه بر تاثیر روانی، از نظر فیزیولوژیک هم می تواند اثرات مثبتی را برای دو شخص درگیر در آن به وجود آورد؟ شاید اگر از معجزه بوسیدن همسر و پیامدهایی که بر کیفیت رابطه زوجین دارد با خبر باشید، از این به بعد اهمیت بسیار بیشتری به آن دهید و با همین کار به ظاهر کوچک، از مشکلات احتمالی زیادی جلوگیری شود.

ما مقاله حاضر را به این موضوع اختصاص داده ایم تا شما دوستان گرامی به طور علمی از فواید بوسیدن همسر آگاه شوید. همچنین، چنانچه در مورد هر یک از مسائل زناشویی و یا مشکلات رابطه با همسر نیازمند مشاوره و راهنمایی هستید، می توانید با مشاوران ما تماس گرفته و در اسرع وقت مشاوره دریافت کنید.

فیزیولوژی بوسیدن همسر

فیزیولوژی بوسیدن همسر

چرا بوسیدن همسر احساس خوبی دارد؟ راز خلق شده توسط خداوند در پشت این لذت چیست؟ حقیقت این است که پوست لب، پوستی بسیار نازک و حساس است که مجموعه گسترده ایی از پایانه های عصبی آن را پوشش می دهند.

وقتی که این لب ها با لب یا بخش های حساس بدن شخص دیگر تماس پیدا می کند، یک نوع احساس خوب به وجود می آورد. این احساس به مغز ارسال می شود و در آنجا بر اثر یک سری فعل و انفعالات شیمیایی، هورمون اکسی توسین که هورمون عشق نیز نامیده می شود، ترشح خواهد شد.

با آزاد شدن این نوع هورمون به همراه هورمون های دیگری همچون دوپامین و سروتونین، شخص حس سرخوشی و لذت کرده و ایجاد محبت می کند. همچنین، در طی این فرایند، از میزان کورتیزل کاسته می شود و احساس آرامش روانی را در پی خواهد داشت.

از طرف دیگر، بوسه باعث افزایش ترشح آدرنالین می شود. آدرنالین نیز منجر به افزایش ضربان قلب، بیشتر شدن فشار خون و گشاد شدن مردمک چشم می گردد که همه این ها بدن را در حالتی آماده باشد و سرحال نگه می دارد. به ویژه در مردان که با بوسیدن لب دختر یا زن، هیجان بیشتری را تجربه می کنند.

سرانجام، بوسیدن همسر می تواند فراتر از جذابیت عاشقانه، به دلبستگی و وابستگی عاطفی عمیق برسد. وقتی محبت درست و تعهد واقعی باشد، احساس رضایت و آرامش افزایش یافته و اضطراب در زنان و مردان کم می شود. بدین ترتیب، سیستم ایمنی بدن نیز تقویت خواهد شد و بدن با قوای بیشتری به کار خود ادامه می دهد.

اثرات روحی و روانشناختی بوسیدن همسر

اثرات روحی و روانشناختی بوسیدن همسر

یک بوسه خوب از طرف فرد مناسب چه کاری انجام می دهد؟ بوسه به طور کلی، احساس بهزیستی، تعلق و پذیرش را به همراه دارد. همچنین، یکی از بهترین راه ها برای ابراز عشق به همسر و انتقال محبت محسوب می شود.

علاوه بر این، یک نکته که شاید کمتر در مورد آن شنیده باشید، این است که بوسیدن همسر و به طور کلی همه انواع بوسیدن های محبت آمیز، باعث ایجاد حس ارزشمندی و تقویت عزت نفس می گردند. بعلاوه، این کار سبب نزدیکی بیشتر زوجین به یکدیگر شده و علاقه بین آن ها را زیاد می کند.

از سوی دیگر، معمولا زوجین در هنگام بوسیدن یکدیگر، کلمات یا نگاه های عاشقانه را با یکدیگر رد و بدل می کنند. چنین ماجرایی می تواند عشق را دو صد چندان کند.

با بوسیدن همسر چه اتفاقاتی در بدن می افتد؟

ما در بالا به طور مختصر توضیح دادیم که بوسیدن همسر از نظر فیزیولوژیک چه تاثیر و تغییراتی را در بدن ایجاد می کند. حال در زیر به طور جداگانه برخی از این موارد را توضیح می دهیم.

هورمون های شاد شما را تقویت می کند

بوسیدن باعث می شود مغز شما مواد شیمیایی را آزاد کند که فعال کننده مراکز لذت در مغز هستند. این مواد شیمیایی شامل اکسی توسین، دوپامین و سروتونین است که همگی باعث سرخوشی می شوند و احساس محبت و پیوند را زیاد می کنند. از سوی دیگر، میزان کورتیزول (هورمون استرس) کم می یابد و این خود باعث کاهش استرس می شود.

به شما کمک می کند تا با شخص مقابل ارتباط برقرار کنید

به شما کمک می کند تا با شخص مقابل ارتباط برقرار کنید

اکسی توسین یا همان هورمون عشق، ارتباطات را قوی تر می کند. البته خوب است که زوجین با انواع بوسه آشنا شوند و هر کدام که برایشان لذت بخش تر و جالب تر بود، انجام دهند. چه بسا برای بسیدن همطر اگر بدانیم چگونه لب بگیریم، اکسی توسین بسیار بیشتری را تولید خواهیم کرد و میزان صمیمیت بیشتر می شود.

استرس را کاهش می دهد

علاوه بر مواردی که درباره ترشح هورمون های شاد کننده و تاثیر آن ها در کاهش استرس گفته شد، بوسیدن همسر بواسطه ایجاد محبیت بین زوجین می توان حس آرامش را بیشتر کند. مخصوصا اگر بوسیدن همراه با بغل کردن همسر باشد، سطح هورمون های استرس زا بسیار کمتر می شود.

میل جنسی را تقویت می کند

یکی از اصلی ترین و شاید اولین مرحله از پیش نوازی قبل از رابطه جنسی زوجین، همین بوسیدن همسر است. گرچه نوع و هدف بوسه نیز در این مورد تاثیرگذار است، اما به طور کلی بوسیدن عاملی تحریک کننده بوده و میل جنسی را افزایش می دهد.

تحقیقات نشان می دهد که بزاق دهان مردان حاوی تستسرون است. این هورمون در ایجاد تحریک جنسی زنان نقش بسیار زیادی دارد. همچنین، انتظارات زنان در رابطه جنسی با مردان اندکی متفاوت می باشد و دوست دارند که همسرشان در حین سکس به آن ها ابراز عشق نماید. به همین دلیل هم با بوسیدن تمایل جنسی آن ها بسیار بیشتر خواهد شد.

سیستم ایمنی بدن با بوسیدن همسر تقویت می شود

شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما جالب است بدانید که بوسیدن همسر به طور مستقیم و غیر مستقیم بر تقویت سیستم ایمنی بدن تاثیر گذار است. گرچه این موضوع نیاز به بررسی بیشتر دارد، اما ادعا می شود که در بزاق دهان یک سری باکتری های خوب وجود دارد که برای حفظ سلامت مفیدند.

همچنین، از آنجا که میزان استرس با بوسیدن کاهش می یابد، به طور ناخودآگاه سیستم ایمنی قوی تر می گردد.

بوسه همسر چگونه باید باشد؟

بوسه همسر چگونه باید باشد؟

قبلا هم خدمت شما عزیزان عرض کردیم که بوسه ها معنای متفاوتی دارند. همچنین، بسته به فرهنگ و عقایدی که اشخاص دارند هم ممکن است برخی بوسه ها نامناسب به نظر بیایند. بنابراین، نمی توان گفت که بهترین شکل بوسیدن همسر کدام است و یا دستور العمل ثابت برای همه صادر کرد. انتخاب نوع بوسه یک توافق دو طرفه است، اما پایه و اساس آن باید محبت باشد.

یکی از متخصصان و افراد برجسته در مشاوره جنسی سانفرانسیسکو می گوید که ” اگر صحبت از عشق به میان بیاید، دیگر نمی توان هیچ روش درست یا غلطی را برای بوسیدن معرفی کرد”.

برای اینکه هم خود از بوسیدن همسر لذت ببرید و هم طرف مقابلتان احساس رضایت داشته باشید، باید کمی زیرک باشد و به واکنش های او در حین بوسیدن دقت کنید.

اما با تمام این تفاسیر، یک نکته مهم را در مورد بوسیدن یا سکس دهانی فراموش نکنید، آن هم رعایت بهداشت دهان و بدن است. چرا که اگر دهان و یا بدن بوی بدی بدهد، نه تنها برای طرف مقابل لذت بخش نیست، بلکه او را از این عمل فراری خواهد داد. همچنین، برای تحریک جنسی بیشتر در حین بوسیدن نیز می توانید مقاله نقاط حساس بدن زن یا مرد را مطالعه کنید تا سکس بهتری داشته باشید.

سخن پایانی

ما در این مطلب سعی کردیم فواید بوسیدن همسر را از نظر علمی بررسی کنیم. مواردی که گفته شد فواید سلامتی بوسه بوده است؛ اما بوسه فواید روانی و احساسی بسیاری را نیز خواهد داشت که در نهایت تمامی آن ها منجر به بهبود روابط عاطفی خواهد شد. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص ده فایده بوسیدن همسر از لحاظ فیزیولوژیکی و روانشناختی و تاثیر آن بر سلامت داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آیا بوسیدن می تواند منجر به جلوگیری از پوسیدگی دندان شود؟

بله می تواند از این امر جلوگیری نماید.

آیا بوسیدن منجر به افزایش طول عمر خواهد شد؟

بله بوسیدن منجربه افزایش طول عمر زوجین خواهد شد.

برای کاهش استرس می توان از بوسیدن کمک گرفت؟

بله بوسیدن منجر به ترشح شدن هورمون های تولید کننده آرامش خواهد شد.

بهترین فواید بوسیدن در چه زمان هایی حاصل می شود؟

فواید بوسیدن در زمان خداحافظی از همسر می تواند بسیار بیشتر باشد.

4.9/5 - (7 امتیاز)

همچنین ببینید

ترس از دخول

ترس از دخول یا جینوفوبیا چیست؟

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاور