از دست مادر شوهرم چیکار کنم؟ + 5 راهکار مهم
از دست مادر شوهرم چیکار کنم؟ + 5 راهکار مهم

از دست مادر شوهرم چیکار کنم؟ + 5 راهکار مهم

ناراحتی و تعارضات حل نشده بین عروس و مادرشوهر گاهی موجب می شود تا این سوال که از دست مادر شوهرم چیکار کنم؟ به وجود آید و گاهی میزان عصبانیت عروس خانم ممکن است به حدی برسد که از این جمله که با مادر شوهر زبون نفهم چیکار کنم متاسفانه استفاده نماید. نگران نباشید چراکه ما این مقاله را به این موضوع اختصاص داده ایم.

آنچه در ادامه در رابطه با از دست مادر شوهرم چیکار کنم؟ + 5 راهکار مهم ارائه خواهیم نمود، راهکارهای کاملا عملی می باشد که می توانید مورد استفاده قرار دهید. اما برای کمک بیشتر با توجه به نوع رابطه خود می توانید با مشاوران دکتر فکر که شماره های آنان در جدول زیر موجود است تماس حاصل نمایید. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل ، آماده ارائه خدمات به شما خواهند بود.

از دست مادر شوهرم چیکار کنم؟ یکبار دیگر مسیری که تا به اینجا در زندگی مشترک و رابطه با مادرشوهرتان طی نموده اید را مرور کنید و به دنبال ایرادات کار باشید.

از دست مادر شوهرم چیکار کنم؟ 

از دست مادر شوهرم چیکار کنم؟ 
از دست مادر شوهرم چیکار کنم؟ 

شکایت ها و گله های عروس و مادرشوهر از گذشته تاریخی تا به امروز وجود داشته است. در گذشته متاسفانه مادرشوهرها به عروس به عنوان یک فرد اضافه در زندگی و خانواده خود نگاه می کردند و به همین دلیل رفتار نامناسبی با او داشتند امروز تا حدود زیادی این رفتارهای نامناسب تقلیل پیدا کرده و رابطه بین آنها بهتر شده است.

 هنوز هم هستند مادر شوهر ها و عروس خانم هایی که بحث و جدل بسیار زیادی با یکدیگر دارند و گاهی عروس خانم ها عنوان می کنند که از دست مادر شوهرم چیکار کنم؟ این درماندگی و خستگی زیادی نسبت به رفتارها و عکس‌العمل‌های مادرشوهرش آن خواهند داشت در این شرایط باید چه کرد؟ و از دست مادر شوهرم چیکار کنم؟

 در ادامه به راهکارهای لازم خواهیم پرداخت. اما نکته مهمی که نباید آن را فراموش کنید این است که در بسیاری از موارد متاسفانه دختر خانم ها به عنوان عروس یک خانواده تصور می کنند که مادر شوهرشان را به عنوان فردی که می‌خواهد دهد نگاه می کند و نسبت به رفتارهای او بسیار حساسیت نشان می‌دهند و همین مسئله باعث احساس درماندگی در آنها خواهد شد.

برای اطلاع از نحوه برخورد با شوهر بی کار + 6 راهکار مرد بیکار زن شاغل بر روی لینک کلیک کنید.

از دست مادر شوهرم چیکار کنم؟ + 5 راهکار مهم 

 پس از بررسی به این نتیجه می رسیم که تا حدود بسیار زیادی مادر شوهر مقصر است و قصد خراب کردن زندگی پسر و همسر پسرش را دارد. در این شرایط چه باید کرد؟ و چه راهکارهایی می‌تواند اصولی و درست باشد؟

برای اطلاع از چگونه جواب مادر شوهر را بدهیم؟ + 3 راهکار مهم بر روی لینک کلیک کنید.

1. ارتباط خود را کاهش دهید

 یکی از ضرب المثل های قدیمی ما “دوری و دوستی” است. در واقع این موضوع بدین معناست که ما فاصله خود را در برخی موارد با اطرافیانمان حفظ کنیم. اگر رفتارهای او برای شما آزار دهنده است و امکان اصلاح آنها وجود ندارد و تلاش شما برای اصلاح این رفتار ها بی نتیجه می ماند، می توانید از ارتباطات خود را به حداقل برسانید.

 برخی از عروس خانم ها ترجیح می‌دهند که ارتباط را به طور کلی قطع کنند. این کار را به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم چرا که از کردن ارتباط موجب می شودمشکلات بیشتری برای شما و همسرتان به وجود آید و همچنین ممکن است زمینه های کینه توزی و در برخی موارد دخالت های پنهانی را در زندگی خود فراهم کنید.

برای اطلاع از اینکه آیا اعتیاد پدر بر جنین تاثیر دارد؟ بر روی لینک کلیک کنید.

2. از دست مادر شوهرم چیکار کنم؟ عکس العمل نشان ندهید

  از ویژگی های افراد پخته این است که در مقابل هر صحبتی عکس‌العمل نشان می‌دهند و اجازه می‌دهند که دیگران شخصیت خودشان را نشان دهند و بر اساس شخصیت خودشان با آنها برخورد می کنند. به عنوان مثال : برخی از افراد در مقابل هر صحبت و نیش و کنایه او می‌خواهند جوابی بدهند و یا عکس العمل های منفی نشان دهند.

 در واقع، ابتدا باید دید که مادر شوهر شما فردی است که قصد دخالت در زندگی شما را دارد؟ و بیهوده سخن می گوید؟ در این صورت بهترین کار این است که شخصیت خودتان را حفظ کنید و با بی اعتنائی به رفتارهای نادرست او نشان دهید که او در اشتباه است و نباید این گونه رفتارها را تکرار کند. از این طریق آرامش روانی بیشتری را برای خود به وجود آورده اید.

نکته مهمی که ذکر آن خالی از لطف نیست. در این زمینه باید به آن توجه کنید این است که، گاهی ممکن است فرد مقابل شما به دلیل اینکه احساس می‌کند شما از صحبت‌هایش ناراحت نمی‌شوید، تلاش کند تا به هر روشی که هست، حرص شما را درآورد. در این شرایط باید بدانید که در حال نتیجه‌گیری هستید و به هیچ عنوان اجازه ندهید که حرص شما را در بیاورد.

برای برقراری ارتباط با مشاوره آنلاین ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

3. هماهنگی با همسرتان را بیشتر کنید

 همانقدر که خانواده او قابل احترام است و باید به آنها احترام گذاشت و همچنین حق رفت و آمد و صحبت کردن و یا نصیحت کردن دارند، خانواده شما نیز به همین ترتیب از این حقوق برخوردارند. اگر فردی از حریم خود تجاوز می کند و سعی در دخالت در حریم خصوصی شما را دارد، این موضوع را باید با همسرتان مطرح کنید.

 در بسیاری از موارد باید با یکدیگر هماهنگ باشید. تا اجازه دخالت های بیجا را به آنها ندهید و از همسرتان بخواهید که در این زمینه به شما کمک کند تا تصمیم گیری درستی در رابطه با رفتارهای مادرش داشته باشد. اما به هیچ عنوان از مادرش به عنوان یک فرد منفی صحبت نکنید. زیرا عکس‌العمل‌های متفاوتی ممکن است همسرتان داشته باشد و موجب برهم خوردن رابطه زناشویی شود.

 ارتباط خانوادگی در ازدواج می‌تواند به صورت معامله باشد. بدین معنا که تا زمانی خانواده قابل احترام هستند که احترام خانواده من حفظ شود و تا زمانی که احترام به خانواده من واجب است احترام خانواده تو حفظ شود به همین دلیل اما اگر هر کدام از آنها از مسیر خود تخطی کنند لازم است متوجه اشتباهاتشان بشوند و قصد من این است که رابطه بهتری با مادرشوهرم داشته باشم.

برای اطلاع از علائم بارداری خارج از رحم بر روی لینک کلیک کنید.

4. کمی بر روی خودتان کار کنید

کمی بر روی خودتان کار کنید
کمی بر روی خودتان کار کنید

 کارکردن برای رفتارهای خودتان قطعاً ثمر بخش تر است و بسیار آسان تر از کار کردن بر روی رفتار و اعمالی است که بر روی آنها هیچ کنترلی نخواهید داشت و سعی کنید رفتارها و حساسیت‌های خود تغییراتی ایجاد کنید تا با استفاده از این روش ها بتوانید زندگی بهتری را برای خودتان رقم بزنید.

برای اطلاع از اینکه چگونه مادر شوهر را حرص دهیم؟ + 14 توصیه بر روی لینک کلیک کنید.

 انسان های پخته و آرام، معمولا انسان هایی هستند که توانایی برقراری ارتباط با هر نوع شخصیت را خواهند داشت این دسته از افراد به خوبی می‌دانند که نقاط ضعف و قوت هر فردی چه چیزی است و بر اساس آن ها با دیگران برخورد می کنند و اجازه ایجاد مشکلات از سوی دیگران برای خود را به هیچ فردی نمی دهند.

 خوب است گاهی احساس کنید که شما فرد ناشنوایی هستید که برخی از صحبت‌ها را نمی شنوید و به همین دلیل هیچ عکس‌العملی نسبت به آنها نخواهید داشت و این از جمله راهکارهای از دست مادر شوهرم چیکار کنم؟ خواهد بود. بهتر از تجزیه و تحلیل صحبت های مادر شوهر را کنار بگذارید و نیازی نیست تمام صحبت ها و نیش و کنایه های او را مدام در ذهن خود تکرار کنید و آنها را به عنوان پتکی برای زندگی مشترک و آرامش خود تبدیل کنید.

برای اطلاع از دخالت مادر شوهر در زندگی + 5 راه حل بر روی لینک کلیک کنید.

5. از دست مادر شوهرم چیکار کنم؟ کمی زیرک باشید

 هر انسانی ویژگی های شخصیتی منحصر به فرد خود را دارد که هم شامل نقاط مثبت و هم شامل نقاط منفی می شود. هر یک از ما انسان ها نسبت به برخی موارد حساسیت های خاصی داریم و در بعضی موارد دیگر بسیار تمایل داریم که جنبه های مثبت را حفظ کنیم .می توانید شناخت بهتری با دقت بیشتری نسبت به رفتارهای مادرشوهرتان داشته باشید.

 روانشناسی به ما می‌گوید با هر فردی همانگونه برخورد کنیم که او تمایل دارد با او برخورد شود. که این بدین معنا نیست که شما از شخصیت واقعی خود دور شوید. اما می توانید همان گونه که علایق او اجازه می‌دهد، برخورد کنیم و صحبت ها یا اعمالی انجام دهید که او بیشتر می‌پسند و از این طریق ارتباط بهتری را با او برقرار خواهید کرد.

 اگر نقاط ضعف و حساسیت مادرشوهرتان را بهتر بشناسید، بر روی آنها تمرکز نخواهید کرد و به همین ترتیب او را به عنوان یک شخصیتی با این ویژگی ها خواهید پذیرفت. همچنین از بروز رفتارهایی که موجب حساسیت بیشتر می‌شود جلوگیری به عمل خواهد آورد و به همین ترتیب رابطه بسیار بهتری را با او خواهید داشت.

برای اطلاع از برخورد با شوهر بی توجه + 6 روش معجزه کننده بر روی لینک کلیک کنید.

با مادر شوهر زبون نفهم چیکار کنم

با مادر شوهر زبون نفهم چیکار کنم
با مادر شوهر زبون نفهم چیکار کنم

 قطعاً اینگونه سخن گفتن در رابطه با فردی که از ما بزرگتر است و تجربه زندگی و سالها و تربیت و پرورش همسر ما را داشته است، نادرست می باشد. اما اگر از شدت عصبانیت از مادرشوهرتان می خواهید تمام ناراحتی های خود را بروز دهید، بهتر است راه حل های درستی را انتخاب کنید و از واژه های منفی حتی نزد خودتان نسبت به او پرهیز کنید و از این جمله ها با مادر شوهر زبون نفهم چیکار کنم استفاده کنید.

 اگر واقعاً تمام رفتارهای شما برای جلب نظر مادر شوهر به برقراری یک ارتباط خوب، بی نتیجه می ماند، انجام دو راهکار لازم و ضروری خواهد بود. در مرحله اول : باید ببینیم در کجای کار شما اشتباه کرده‌اید آیا سایر جاری های شما نیز به همین ترتیب با او ارتباط خوبی ندارند؟ یا اینکه فقط شما این مشکل را دارید؟ اگر پاسخ بلی است! باید بگوییم رفتارهای شما کمی باید تغییر کند.

 اما اگر هیچ فردی دیگری حتی جاری های شما نمی توانند ارتباط خوبی با مادرشوهرتان برقرار کنند، باید بدانید که شخصیتی اینگونه دارند و شما نمی‌توانید او را تغییر دهید و حتی در رابطه با رفتارهای او هیچگونه تقصیر را اشتباهی ندارید و به همین دلیل به راحتی می توانید او را در ذهن خود کنار بگذارید و به عنوان فردی با همین ویژگی های شخصیتی بپذرید و روی رفتارهایش هیچ گونه حساسیتی نشان ندهید در عین حال ارتباط خود را محدود کنید.

برای دریافت مشاوره جنسی بر روی لینک کلیک کنید.

 چرا مادرشوهرم تنها به تمام حواسش به من است؟

برخی از عروس خانم ها عنوان می کند که مادرشوهرم تنها بر روی زندگی من تمام تمرکز خود را گذاشته و با سایر عروس هایش هیچ کاری ندارد یا اینکه به آنها احترام می‌گذارد و تنها نسبت به من رفتارهای منفی نشان می‌دهد و به دنبال از دست مادر شوهرم چیکار کنم؟ می باشد. در این شرایط ما از او می‌خواهیم که چند مثال در رابطه با رفتارهای اشتباه مادر شوهرشان بزنند تا شناخت بهتری نسبت به این موضوع پیدا کنند.

 گاهی پس از بررسی‌ها مشخص می‌شود که اشتباهاتی در رفتار عروس خانم وجود داشته که حساسیت مادر شوهر را زیاد کرده است. به عنوان مثال : شاید احساس خوشبختی خیلی زیاد و سخن گفتن در مورد جزئیات و خوشی های زندگی باعث ایجاد حسادت در مادر شوهر شده است و یا رفتارهای اشتباه دیگری را داشته است.

 برخی موارد دیگر نیز ممکن است به دلیل علاقه بسیار زیادی که به فرزند خود دارد این موضوع را موجب شده است و باعث حساسیت بیشتری نسبت به عروس نیز شده باشد. در این شرایط، شما هیچگونه تقصیری ندارید و به دلیل حساسیت او نسبت به فرزندش شما در این شرایط می‌توانید برای همسرتان توضیح دهید که از این گونه رفتارها آزرده خاطر هستید و مایل به تغییر آن می باشید.

برای اطلاع از دوازده نکته مهم برای جذب مادر شوهر بر روی لینک کلیک کنید.

چرا مادرشوهرم نیش و کنایه می زند؟

  بازهم از شما می‌خواهیم که مثالی از نیش و کنایه های مادر شوهرتان برای ما بزنید. به عنوان مثال : برخی از عروس خانم ها صحبت های مادر شوهرشان را به عنوان نیش و کنایه محسوب می‌کنند اما اگر همان صحبت از سوی مادرشان عنوان شود به عنوان دلسوزی قلمداد می‌کنند و به همین دلیل حتی علاقه بیشتری به مادرشان خواهند داشت و در مقابل تنفر بیشتری از مادر شوهر به وجود می آید.

در رابطه با نیش و کنایه ها و دلایل آن می‌توان به دو موضوع اشاره نمود. اول اینکه شاید رابطه شما آنقدر راحت و صمیمی نیست که بتواند ناراحتی ها و مشکلات به وجود آمده بین رابطه‌تان را به راحتی بیان کند و به همین دلیل سعی می‌کند با استفاده از نیش و کنایه ها و ناراحتی ها و گلایه های خود را مطرح کنند و از این طریق آرامشی را برای خود به وجود آمد.

دیدگاه دوم به این موضوع این است که مادر شوهر شما فردی است که عادت به نیش و کنایه دارد که در این شرایط شما نباید خود را مقصر بدانید و یا از خودتان ایرادی بگیریم. زیرا او بر حسب عادت، به همه نیش و کنایه می‌زند. بنابراین بسیار طبیعی است که شما را نیز مورد لطف خود قرار دهد و بهترین کار این است که شما تنها به آرامش و تند و زندگی خود تمرکز کنید.

برای اطلاع از روش های برخورد با مادر شوهر بر روی لینک کلیک کنید.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعات مفید و کاملی را در رابطه با اینکه از دست مادر شوهرم چیکار کنم؟ + 5 راهکار مهم به شما عزیزان ارائه نماییم. در صورتی که به دنبال دریافت مشاوره اختصاصی در رابطه با اینکه با مادر شوهر زبون نفهم چیکار کنم و یا از دست مادر شوهرم چیکار کنم؟ می باشید، می توانید با مشاوران ما که شماره های آنان در جدول موجود است تماس حاصل نمایید.

از دست مادر شوهرم چیکار کنم؟

اولین راهکار این است آرامش خود را حفظ کنید و در مرحله دوم به دنبال علت رفتارهای نادرست او باشید و زیرکانه با آن ها برخورد نمایید.

با مادر شوهر زبون نفهم چیکار کنم ؟

اگر تمامی راه کارهای درست را طی کرده اید اما به نتیجه نرسیده اید، بهتر است ارتباط خود را با او محدود نمایید.

چطور می تونم به پاسخ کاملی در رابطه با اینکه از دست مادر شوهرم چیکار کنم؟ + 5 راهکار مهم برسم؟

برای دریافت توصیحات کامل وارد سایت شوید و این مقاله را مطالعه نمایید.

چرا مادرشوهرم فقط با من اینجوری رفتار میکنه؟

یکی از احتمالات این است که شما این حساسیت را ایجاد کرده اید و احتمال دوم به علاقه زیاد به همسرتان مربوط می شود.

5/5 - (2 امتیاز)

همچنین ببینید

مشاوره خانواده با واتساپ چگونه است

مشاوره خانواده با واتساپ + 24 ساعته

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور