چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟ + 14 نکته مهم
چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟ + 14 نکته مهم

چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟ + 14 نکته مهم

برای داشتن یک رابطه خوب با مادر همسرتان باید ابتدا بدانید که چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟ + 14 نکته مهم را بدانید. در رابطه با اینکه  با مادرشوهرم در مورد چی حرف بزنم؟ باید نقاط مشترکی بین خود و مادرشوهرتان پیدا کنید و همچنین صمیمیتی بین شما و خانواده همسرتان به وجود آید.

در رابطه با اینکه چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟ راه های زیادی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. از جمله این راه ها می توان به دریافت مشاوره اختصاصی با مشاوران دکتر فکر تماس حاصل نمایید. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهن بود. کافی است با ما در ارتباط برقرار کنید.

چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟ به دنبال نقاط مشترک برای صحبت کردن باشید.

 با مادرشوهرم در مورد چی حرف بزنم؟

چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟

نحوه صحبت کردن با مادر شوهر و خانواده همسر بسیار مهم است و صحبت های شما می تواند به گونه ای باشد که موجب بروز مشکلات بیشتر در بین شما و خانواده جدیدتون شود و یا اینکه باعث بهبود رابطه و داشتن یک زندگی آرام تر در کنار خانواده همسرتان شود. برای اطلاع از از اینکه چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟ + 14 نکته مهم   ما به شرح موارد زیر خواهیم پرداخت.

برای اطلاع از دوازده نکته مهم برای جذب مادر شوهر بر روی لینک کلیک کنید.

1. شان و ابهت خود را حفظ کنید

چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟ مادر شوهر شما به عنوان بزرگترتان و فرد با تجربه، قابل احترام و شما نیز به عنوان یک عروس خانم و یک شخص جوان شخصیت و خصوصیات اخلاقی مخصوص به خود را خواهید داشت. به عنوان یک کوچکتر لازم است به بزرگترها احترام بگذارید و درصورتی که رفتارهای از او می بینید که مورد پسندتان می باشد، محترمانه برخورد کنیم.

 زیاده روی در رابطه با  احترام و بی احترامی هردو نتیجه عکس خواهد بود و هر دو می‌تواند موجب برهم خوردن رابطه شما شود. به عنوان مثال : برخی از عروس خانم ها در ابتدا خود را بی مهارت نزد مادر شوهرشان معرفی می کنند که موجب می شود، اجازه دخالت در تمام امور زندگی خود را به او بدهد.

غرور زیادی باعث می‌شود که حساسیت بر روی رفتارهای شما به عنوان فردی که بسیار خود را قبول دارد و به خود احترام می‌گذارد ایجاد شود و همین مسئله باعث می‌شود تا مادرشوهرتان تلاش کنند تا به شما ثابت کند، رفتارهای شما آنچه که خودتان فکر می‌کنید نخواهد بود و به همین دلیل تنش های زیادی بین شما به وجود خواهد آمد.

جهت اطلاع از اینکه خانواده درمانی چیست؟ بر روی لینک کلیک کنید.

2. در رابطه با مسائلی صحبت کنید که او بیشتر علاقه مند به شنیدن آن است

 همه ما انسان ها با فردی که نقاط مشترک بیشتری داشته باشیم، تمایل بیشتری برای صحبت کردن با او خواهیم داشت و دوست داریم ساعات بیشتری را در کنار او باشیم.  هر فردی زمینه علاقه مندی خاص خود را خواهد داشت. اگر بر روی رفتارهای مادرشوهرتان دقت کرده باشید متوجه علایق او خواهید شد.

لازم نیست تنها به موضوعاتی بپردازید که او تمایل دارد و علایق و شخصیت خود را به کلی کنار بگذارید. اما می‌توانید برای بهبود رابطه تان اغلب آقا در مورد مسائل صحبت کنید که او تمایل به شنیدن آن را دارد و با علاقه می توانید به حرف های او گوش دهید و همچنین ادامه دهنده صحبت های او باشید تا از این طریق ارتباط کلامی خوبی بین شما برقرار شد.

 اگر مادرشوهرتان فرد حساسی است و نسبت با صحبت های خود مخالفت با عقیده خود، کاملاً واکنش نشان می دهد، در صحبت‌هایتان حتی اگر کاملا مخالف نظر او دارید، بهتر است اظهارنظری نکنید. چرا که این مسئله باعث می شود اظهار نظر شما موضع گیری نسبت به او محسوب شود و همین باعث می شود دید منفی پیدا کند.

3. چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟ تیکه انداختن و کنایه زدن ممنوع

 همانطور که شما از شنیدن نیش و کنایه ها و تیکه های دیگران ناراحت می شوید و فاصله تان را نسبت به آن فرد بیشتر می کنید و در رابطه با شما نیز همین طور خواهد بود. تیکه انداختن توسط هر فردی که باشد، نادرست است و کاملاً اشتباه می باشد. بنابراین هیچ کدام نباید این رویکرد را داشته باشید.

نیازی نیست برای اثبات صحبت های خود و یا برای صحبت بیشتر با مادرشوهرتان، به کنایه زدن متوسل شوید. می توانید به آرامی و با احساس آرامش بیشتری صحبت‌های خود را با او در میان بگذارید و حتی اگر گلایه و ناراحتی دارید، خیلی راحت و مستقیم بدون اینکه بی احترامی به فرد مقابل کرده باشید آن را مطرح کنید.

 بسیار منطقی است در مورد رفتارهای مادرشوهرتان ناراحتی ها و یا گلایه هایی داشته باشید و همینطور مادرشوهر شما نیز نسبت به شما ممکن است گلایه ها و ناراحتی هایی داشته باشد. بنابراین در هر دو شرایط شما باید به یکدیگر حق می دهید و اگر در مورد رفتارهای دیگران نمی توانید تغییر ایجاد کنید، نسبت به آنها می توجه باشید.

برای اطلاع از دخالت مادر شوهر در زندگی + 5 راه حل بر روی لینک کلیک کنید.

4. پشت سر جاری حرف زدن ممنوع 

 

چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟

در دین ما توصیه بر این شده که پشت سر دیگران غیبت نکنیم. چرا که کار درستی نمی باشد و علاوه بر آن گناهانی به پای ما نوشته خواهد شد. فارغ از این موضوع ، از نظر اخلاقی اگر شما کنار مادرشوهرتون باشید و غیبت جاری تان را به‌عنوان موضوع صحبت های خود انتخاب کنید، این موضوع باعث می شود به شخصیت خودتان توهین کرده باشد.

 شاید عکس این موضوع مادرشوهرتان صحبت جاری را به عنوان صحبت‌های خود انتخاب کند. در این شرایط، اگر شما با او همراه نشوید، چرا که اگر رابطه آنها بهبود پیدا کند، صحبت های شما ممکن است به جاریتان انتقال پیدا کند و این مسئله موجب می شود دید منفی نسبت به شما به وجود آید و به عنوان فرد غیر قابل اعتماد شناخته شوید.

 چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟ فراموش نکنید همانطور که در رابطه با آن ها و صحبت های مابین آن ها به شما گفته می شود، همانگونه نیز ممکن است صحبت های شما  نیز به جاری تان انتقال پیدا کند. بنابراین مطمئن باشید که این صحبت ها کاملا محرمانه و تنها بین خودتان باقی خواهد ماند. این رفتار زشت برای هر دو نفر ثابت خواهد بود.

برای اطلاع از دوازده اشتباه شما علت بی توجهی مرد شماست بر روی لینک کلیک کنید.

5. چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟ خود را همانند دختراو بدانید

نسبت به صحبت های مادرشوهرتون عکس العمل های منفی نداشته باشید. خوب است گاهی احساس کنید شما نیز دختر او هستید و حتی اگر رفتار خوبی با شما ندارد، تصور کنید همانند مادرتان که گاهی ممکن است بدرفتاری هایی نسبت به شما داشته باشد او نیز همانند شما خواهد بود.

 بهترین عروس ها افرادی هستند که سنگ صبور مادر شوهرشان می باشند و رازدار او هستند.  اگر مادرشوهرتان درد و دلی در رابطه با گذشته خود و یا زندگی کنونی دارد، به هیچ عنوان این صحبت‌ها را به همسرتان بازگو کنیم و رازدار صحبت‌های او باشید.

 رفتارهای مسالمت آمیز و درست می تواند بسیار کاربردی باشد. نیازی نیست برای رفتار مناسب خودتان نباشید و نقش دیگری را بازی کنید اما می توانید در نوع نگاه تان تغییراتی ایجاد کنید تا از این طریق رابطه بهتر با مادرشوهرتان حفظ کنید.

برای اطلاع از اینکه چگونه جواب مادر شوهر را بدهیم؟ بر روی لینک کلیک کنید.

6. هرگز غیبت فرزندانش را را با او مطرح کنید

 گاهی ما شاهد این قضیه هستیم که مادر شوهر و عروس رابطه خوبی با هم دارند اما ممکن است عروس خانم و خواهرشان با هم رابطه خوبی نداشته باشند و یا با برادر شوهر یا پدر شوهر شان رابطه نامناسبی نداشته باشند در این صورت برخی از عروس خانم ها گله و شکایت‌های خود را به مادرشوهرشون عنوان می‌کند.

 چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟ فراموش نکنید که مادر شوهر به عنوان مادر دختر یا پسر احساساتی نسبت به آنها خواهد داشت و ممکن است نسبت به حرف‌های شما موضع گیری و حتی طرفداری از فرزندان خود را پیشه کند. با این کار اگر شما حتی رابطه خوبی با یکدیگر داشته این را خراب کرده و باعث بر هم خوردن آرامش بین خودتان شده ای سیدد.

اگر گلایه و ناراحتی بین شما و مادرشوهرتان را با خودشان مطرح کنید و تلاش در رفع ناراحتی های خود موفق تر خواهید بود. 

برای اطلاع از کم محلی مردان نشانه چیست؟ + بررسی 3 احتمال قوی بر روی لینک کلیک کنید.

7. نسبت به حرف او واکنش منفی نداشته باشه

 همه حرف های مادرشوهرتون معنی منفی ندارد، تصور نکنید که هر حرف او حتماً با یک سیاست است و بر اساس یک نقشه قبلی است. اگر دیدتان اینطور باشد هیچ گونه سخن خوبی از او نخواهید شنید و همچنین همه صحبت‌های او مشکل خواهد داشت و با نقشه و طرح قبلی می باشد.  

چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟ اگر صحبت های او منفی است و قطعا ظاهرا شما را قضاوت های او دارد. نیازی نیست و به رفتارهای او عکس العمل های منفی نشان دهید که متوجه شود از صحبت هایش خوشتان نمی آید. به عنوان مثال : برخی از عروس خانم ها در برابر صحبت های مادر شوهرشان خیلی مستقیم و راحت  به روی او می آورند که اشتباه کرده است.

 اگر هر حرفی را به عنوان یک شمشیری به خود تصور کنید، بعداً احساس می کنید تمام حرف‌های مادرشوهرتان منفی است و قطعاً همیشه مقصر یک رابطه خواهد بود. اما اگر کمی دید مثبت تری داشته باشید، شاید راحت تر بتوانید در این رابطه تصمیم گیری کنید.

برای برقراری ارتباط با مشاوره خانواده با واتساپ + 24 ساعته بر روی لینک کلیک کنید.

8. چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟ نزدیکی زیاد و دوری زیاد  است هر دو اشتباه است

8. چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟ نزدیکی زیاد و دوری زیاد  است هر دو اشتباه است
8. چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟ نزدیکی زیاد و دوری زیاد  است هر دو اشتباه است

 گاهی عیب رابطه ها و مشکلات بین آنها به دلیل نزدیکی بسیار زیاد است. هنگامی که ما احساس صمیمیت بیش از اندازه با فردی را داشته باشیم، این مسئله باعث می‌شود توقعات و انتظارات بیشتری داشته باشیم و به همین دلیل در موارد مختلف انتظار داریم که او در کنارمان باشد و اگر این اتفاق صورت نپذیرد، دچار رنجش خاطر می شویم.

 دوری زیاد نیز به نوبه خود از جمله اشتباهاتی است که یک خانم  نسبت به مادر شوهرش می تواند داشته باشد. به عنوان مثال : اگر در رابطه، احساس نزدیکی زیادی نداشته باشید، به طور عمده تفاوت ها بیشتر مشخص می شود و همین مسئله باعث ایجاد فاصله بیشتر بین شما و مادرشوهرتان می شود. شناخت کمتری نیز در ادامه آن به وجود می‌آید که به همین دلیل امکان برقراری ارتباط خود را از دست می‌دهید.

 حد تعادل را رعایت کنید و تلاش کنید در هر رابطه ای میزان صمیمیت و نزدیکی شما به حدی باشد که حریم خصوصی تان دچار صدمه نشود و دیگران به خودشان اجازه ندهند که به راحتی به حریم شما تجاوز کند و یا موجب رنجش خاطر شما شوند.

برای اطلاع از وظایف زن در زندگی مشترک بر روی لینک کلیک کنید.

9. به شناخت بهتری برسید

 اگر به تازگی ازدواج کرده اید و به دنبال به ایجاد رابطه خوب با مادر شوهر تان هستید، می توانید از همسرتان به عنوان فردی که شناخت بیشتری از مادرش دارد سوال کنید و در مورد ویژگی های شخصیتی او و همچنین علایقش صحبت کنید این مسئله باعث می‌شود تا بر روی نقاطی که حساسیت ویژه‌ای دارد دست نگذاریم و باعث برهم خوردن یک رابطه نشوید.

 چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟ در صورتی که سالهاست از زندگی مشترک شما می گذرد و با مادرشوهر ارتباط دارید، می‌توانید دقت بیشتری در مورد رفتارها و علایق خود داشته باشید. سعی نکنید او را به فرد دیگری شبیه کنید و یا اینکه آن طور که او می‌خواهید رفتار کند، زیرا ما نمی توانیم شخصیت هیچ فردی را را تغییر دهیم.

 اگر این شناخت برای شما به وجود آمده، هرگز در هنگام مشاجره و بحث و دعوا سعی نکنید تا بر روی نقاط منفی و حساسیت های دست بگذارید و به خیال اینکه به اصطلاح عامیانه لج او را در بیاورید و یا انتقام رفتارهایش را از او بگیرید. چراکه چند صباحی دیگر شما با یکدیگر آشتی خواهید کرد اما صحبت های ما بین شما برای همیشه باقی خواهد ماند.

برای برقراری ارتباط با مشاوره خانواده آنلاین بر روی لینک کلیک کنید.

10. چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟ از گلایه های گذشته صحبت نکنید

اگر درگذشت مادر شوهرتان رفتار درستی با شما نداشته است و حتی خودش متوجه این مسئله شده باشد. اما پس از آن تلاش در بهبود رابطه و همچنین این نزدیکی و صمیمیت با شما به عنوان عروس خود داشته باشد، در این شرایط سعی کنید با هیچ فرد دیگری در رابطه با این مسئله سخن نگویید چراکه اگر مجدداً این صحبت‌ها بازگو شود، ممکن است مسائل قبلی را موجب شود.

 صحبت کردن در رابطه با گذشته هایی که خاطرات ناخوشایندی برای ما دارد، موجب می شود که همان احساس ناخوشایند مجدداً تکرار شود و به همین دلیل نیازی نیست اگر موضوعی برای صحبت با مادرشوهرتان پیدا نمی کنید، به گذشته ها بپردازید و گلایه های قبلی را مجدداً تکرار کنید چرا که این مسئله باعث یادآوری گذشته و حتی تکرار رفتار خواهد شد.

 در رابطه با مسائل مختلف و راهکارهای لازم برای بهبود رابطه با مادرشوهر، مطالبی را ارائه نمودیم اما برای اطلاع دقیق از چهارده مورد به طور کامل و همچنین حل تعارضات حانوادگی خود می‌توانید با مشاوران ما که شماره های آنها در جدول زیر موجود است تماس حاصل نمایید.

برای اطلاع از هفت علت اصلی خیانت زنان و نشانه های آن بر روی لینک کلیک کنید.

 با مادرشوهرم در مورد چی حرف بزنم؟

 با مادرشوهرم در مورد چی حرف بزنم؟
 با مادرشوهرم در مورد چی حرف بزنم؟

پیدا کردن نقطه مشترک برای صحبت کردن کار سختی است اگر شناختی خوبی در رابطه با فرد مقابل نداشته باشیم. می توانید موضوعاتی که بیشتر تمایل به شنیدن آنها دارد یا برای او جذاب‌تر است را برای صحبت کردن انتخاب کنید. اما در صحبت هایتان دقت داشته باشید که مقایسه و طعنه و یا بدگویی از کسی نداشته باشید چرا که چهره شما را به عنوان یک فرد خوب را از بین می برد.

 با مادرشوهرم در مورد چی حرف بزنم؟ اگر نقطه مشترکی برای صحبت کردن با مادر شوهر تان پیدا نمی کنید، نیازی نیست حتما صحبت کنید و بهتر است سکوت کنید و اجازه دهید بودن موارد خاصی که تمایل به گفتن آنها دارد سخن بگوید و شما نیز به عنوان یک شنونده خوب با همراه شوید و در موارد مختلف صحبت های او را تایید و یا همراهی کنید.

 برای صحبت کردن با مادرشوهر نیاز نیست که از شخصیت واقعی خود دور شوید و به آنچه که او تمایل دارد، تبدیل شوید. می توانید شخصیت خود را حفظ کنید و در عین حال برقراری رابطه مناسبی با او را تجربه نمایید. اگر بتوانید یک شنونده خوب برای صحبت های او باشید، حتی اگر گوینده هم نباشید، حتما مایل خواهید بود تا بیشتر با شما صحبت کند.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟ + 14 نکته مهم به شما ارائه نماییم. در صورتی که در رابطه با این سوال که با مادرشوهرم در مورد چی حرف بزنم؟ نیازمند دریافت مشاوره می باشید، می توانید با مشاوران ما که شماره های آنان در جدول زیر موجود است، تماس حاصل نمایید.

با مادرشوهرم در مورد چی حرف بزنم؟

برای صحبت کردن با مادرشوهر خود به دنبال عیب و ایراد گرفتن از صحبت های او نباشید و همانند یک دوست با او حرف بزنید.

چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟ + 14 نکته مهم را بدانم؟

برای اطلاع از جزئیات بهترین راه، می توانید وارد سایت شوید و این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

چرا مادرشوهرم از حرف های من خوشش نمیاد؟

آیا این فقط تصور شماست؟ یا واقعا همینگونه است؟ شاید به دلیل مشکلات حل نشده بین شما و یا به دلیل عدم نقطه مشترک در بین صحبت هایتان باشد.

چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟ و با او صمیمی شویم؟

نسبت به صحبت های او موضوع گیری نکنید و همچنین به دنبال نقاط مشترک برای صحبت کردن با او باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

همچنین ببینید

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور