مشاوره شغلی تلفنی
مشاوره شغلی تلفنی

مشاوره شغلی تلفنی

دریافت مشاوره شغلی تلفنی می تواند کمک بزرگی به افراد در انتخاب شغل باشد. در واقع، هر فرد در صورت دریافت مشاوره شغلی تلفنی و یا مشاوره آنلاین شغلی هر فرد می تواند بهترین تصمیم را برای ورود به حرفه مورد علاقه خود بگیرد. با دریافت مشاوره انتخاب شغل می توان به میزان زیادی در زمان صرفه جویی کرد و از سردرگمی در انتخاب شغل نجات پیدا کرد. در این نوشته قصد داریم به طور مفصل در رابطه با مشاوره تلفنی شغلی و اهمیت مشاوره شغلی با شما عزیزان صحبت کنیم.

پس ما را همراهی کنید تا هر آن چه را که باید در رابطه با مشاوره شغلی تلفنی و یا اهمیت مشاوره شغلی بدانید را از طریق مطالعه این نوشته کامل و جامع فرا بگیرید.

اهمیت دریافت مشاوره شغلی تلفنی چیست؟

ضرورت دریافت مشاوره شغلی تلفنی

شاید این سؤال مهم به ذهن شما نیز خطور کرده باشد که اهمیت مشاوره شغلی به صورت تلفنی در چیست؟

اصلاً چرا باید برای دریافت بهترین مشاوره شغلی تلفنی از بهترین و قابل ترین مشاوران اقدام کنم.

ما اینجاییم تا پاسخگوی این سؤال مهم یعنی اهمیت مشاوره شغلی تلفنی چیست برای شما دوست عزیز باشیم.

در حال حاضر تنوع مشاغل موجود در جامعه زیاد شده است و افراد برای انتخاب حرفه خود در آینده گزینه های زیادی پیش رو دارند.

این قضیه یک خوبی و یک بدی دارد. این تنوع مشاغل از این جهت خوب است که دست افراد در انتخاب شغل باز است و این گونه نیست که افراد محدودیتی در انتخاب شغل ندارند.

اما از طرف دیگر و با این همه تنوع فرد سردرگم می شود و نمی داند کدامیک از این مشاغل می تواند رضایت شغلی آن ها را فراهم کند و کدام برایشان مناسب تر است؟

نکته مهم این که، در حال حاضر توقع افراد در زمان انتخاب شغل آینده بالاتر رفته و افراد به دنبال هر شغلی نیستند.

به این معنا که، هر فرد در جستجوی یافتن شغلی است که دریافتی آن عالی باشد و بتواند نیازهای مالی وی را به خوبی برآورده کند.

بعلاوه، افراد معمولاً به دنبال حرفه ای هستند که از انجام آن نهایت لذت را ببرند و دقیقاً بر طبق توانایی ها، استعدادها و همین طور علایق آن ها باشد.

اینجاست که افراد دچارسردرگمی می شوند و نمی دانند که با توجه به تمامی این ملاک ها و معیارهای ذکر شده در انتخاب شغل چه حرفه ای برای آن ها مناسب تر و بهتر است.

درست در همین زمان است که استفاده از مشاوره شغلی تلفنی می تواند کمک بزرگی به فرد باشد و وی را به شناخت خوبی از استعدادها، علایق و توانایی هایش برساند.

با شرکت در جلسات مشاوره شغلی تلفنی هر فرد مایل به داشتن شغل می تواند به شناخت خوب و درستی از مشاغل هم برسد.

مشاغلی که دقیقاً متناسب با رشته تحصیلی شان است و وی با شرکت در جلسات مشاوره شغلی تلفنی می تواند اطلاعاتی را در رابطه با آن ها بدست آورد.

با دریافت مشاوره شغلی تلفنی هر فرد می تواند بدون نیاز به حضور در نزد مشاور و تنها با یک تلفن به اطلاعات خوبی در زمینه حرفه آینده خود برسد و تصمیم به انتخاب یا عدم انتخاب آن بگیرد.

با توضیحات داده شده در بالا حتماً متوجه این موضوع شده اید که اهمیت مشاوره شغلی تلفنی تا چه اندازه بالاست و چرا هر فرد باید از مشاوره شغلی تلفنی استفاده کند.

چه زمانی به سراغ دریافت مشاوره شغلی تلفنی برویم؟

نحوه دریافت مشاوره شغلی تلفنی

ببینید دوستان عزیز در صورتی که با یکی از این موقعیت ها و شرایط ذکر شده در پایین روبرو شدید حتماً برای دریافت مشاوره شغلی تلفنی اقدام بفرمایید و اطمینان داشته باشید که با دریافت مشاوره تلفنی شغلی می توانید به شناخت درستی از حرفه ای مورد نظر خود برسید.

موقعیت اول:

در صورتی که از شغلی که در حال حاضر به آن اشتغال دارید راضی نیستید و صبح زود با کلی بد و بیراه گفتن به زندگی و روزگار و با کلی بی حوصلگی از خواب بیدار می شوید.

موقعیت دوم:

زمانی که عزم خود را برای تغییر شغل آینده خود جزم کرده اید اما مدام استرس و نگرانی دارید و نمی دانید که برای تغییر شغل خود چگونه باید اقدام کنید.

موقعیت سوم:

زمانی که به عنوان یک دانشجو به تحصیل اشتغال دارید اما بعد از مدتی به این نتیجه رسیده اید که به هیچ وجه تمایلی به اشتغال در زمینه رشته تحصیلی خود ندارید.

حال چاره چیست ؟ آیا باید رشته تحصیلی خود را تغییر بدهید و یا این که نه برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر تحصیلی اقدام کنم؟

اینجاست که اهمیت مشاوره شغلی برای شما دوست عزیز محرز می شود و ناخودآگاه به سراغ تلفن می روید و برای دریافت مشاوره شغلی تلفنی از مشاوری خبره و کاردان اقدام می کنید.

وظیفه یک مشاور شغلی در زمان ارائه مشاوره انتخاب شغل چیست؟

شاید این سؤال در ذهن شما به عنوان یک فرد جویای کار نیز شکل گرفته باشد که وظیفه یک مشاور شغلی در زمان ارائه مشاوره انتخاب شغل به من چه می تواند باشد؟

در پاسخ به شما دوستان عزیز همیشه همراه باید عرض کنیم که در مجموع می توان وظایف یک مشاور را در زمان ارائه مشاوره انتخاب شغل در موارد ذکر شده در زیر خلاصه کرد.

با دریافت مشاوره شغلی به صورت تلفنی بهترین شغل را برای خود انتخاب کنید

اولین مورد

تشخیص و شناسایی علایق، باورها و توانایی های فرد

دومین مورد

دادن اطلاعاتی مفید و کاربردی به فرد در زمینه اوضاع درآمد و حقوق دریافتی در هر یک از مشاغل مورد علاقه وی، ویژگی های شغلی و حرفه ای هر یک از مشاغل و همین طور جایگاه اجتماعی مشاغل مورد نظر فرد

سومین مورد

داشتن بحث و گفتگویی مفصل با فرد و سعی در شناخت درست و دقیق وی از طریق گرفتن انواع تست های شخصیت شناسی و روانشناسی از فرد جویای کار

چهارمین مورد

بدست آوردن اطلاعاتی موثق از فرد در رابطه با شرایط و وضعیت محل کار فعلی ( در صورت اشتغال به کار) و همین طور شرایط و وضعیت زندگی وی

پنجمین مورد

ارائه کمک و راهنمایی به فرد در جهت انتخاب بهترین شغل و حرفه

یک مشاور برای ارائه خدمات مشاوره شغلی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ویژگی های یک مشاور شغلی

دوستان عزیز افرادی که قصد ارائه انواع خدمات مشاوره شغلی را به افراد و مراجعه کنندگان دارند الزاماً باید از ویژگی های خاص و منحصر به فردی برخوردار باشند.

اولین ویژگی این که هر فرد الزاماً باید اطلاعاتی کامل و دقیق از آینده کاری در ایران و همین طور شرایط اشتغال داشته باشد.

همین ویژگی می تواند اطلاعات کارآمد و مؤثری را در اختیار افراد قرار دهد.

دومین ویژگی این است که مشاور باید اطلاعات عالی و کاملی در رابطه با انواع رشته ها و همین طور مشاغل مرتبط با آن ها داشته باشد.

مهم ترین پارامترهای یک مشاور در زمان ارائه خدمات مشاوره شغلی به شما چیست؟

ببینید دوستان عزیز یک مشاور در زمان ارائه خدمات مشاوره انتخاب شغل به شما به عناصر و پارامترهای مختلفی توجه می کند و مشاوره خود براساس آن ها انجام می دهد.

از میان این پارامترها می توان از مواردی بسیار مهمی همچون مدرک تحصیلی شما، مهارت ها و توانایی ها، شرایط و وضعیت زندگی، تخصص های کسب شده در طول زندگی و مواردی از این قبیل اشاره کرد.

براساس پارامترهای ذکر شده در بالاست که مشاور می تواند بهترین حرفه و شغل را به فرد مورد مشاوره پیشنهاد بدهد.

 بنابراین، فرد به کمک شرکت در این جلسات مشاوره انتخاب شغل می تواند حرفه ای را انتخاب کند که از نظر وی بسیار عالی است و می تواند نیاز های وی را به بهترین شکل ممکن برآورده کند.

بعلاوه، اگر فرد به صورت اصولی و با در نظر گرفتن راهنمایی ها و مشاوره های دریافتی از مشاور خود دست به انتخاب بزند به مراتب شغلی را برمی گزیند که در آینده افسردگی، خستگی و فرسودگی را برایش به بار نیاورد.

به عبارت دیگر، اشتغال در آن شغل برای فرد سرتاسر لذت و هیجان باشد و شخص با علاقه برای رفتن به سرکار خود صبح از خواب بیدار شود.

از طرف دیگر، فرد دیگر به قول معروف از این شاخه به این شاخه نمی پرد و تکلیفش با خودش مشخص می شود.

بهترین مشاوره آنلاین شغلی را از ما بخواهید

بهترین مشاوره شغلی تلفنی

به جز مشاوره شغلی تلفنی این روزها دریافت مشاوره آنلاین شغلی هم می تواند بهترین راه حل ممکن برای رهایی و نجات از سردرگمی برای انتخاب شغل باشد.

شاید شما دوست عزیز امکان شرکت در جلسات مشاوره حضوری و یا مشاوره تلفنی را نداشته باشید.

در این زمان مشاوره آنلاین شغلی می تواند به کمک شما بیاید و نجات گر شما باشد.

مشاوره آنلاین شغلی مشاوره ای است که شما می توانید از طریق نرم افزارهای اجتماعی از جمله تلگرام برای دریافت آن اقدام بفرمایید.

این گونه دیگر نیازی به برقراری ارتباط تلفنی و یا دریافت مشاوره به صورت حضوری نیست.

در مشاوره آنلاین شغلی می توانید به صورت صوتی، چت و یا تصویری با مشاور خود صحبت کنید و از خدمات مشاوره آن ها بهره مند شوید.

تیم مشاوره دکتر فکر با افتخار در این زمینه در خدمت شماست و بهترین خدمات را به شکل تلفنی و یا آنلاین به شما ارائه می دهد.

این مشاوران با داشتن اطلاعاتی بسیار بالا در رابطه با انواع مشاغل، بازار کار انواع رشته های تحصیلی و غیره سعی در ارائه بهترین مشاوره را به شما دوستان و یاران همیشه همراه دارند و در این زمینه از هیچ کوششی فروگذار نمی کنند.

به کمک تیم مشاوره ما می توانید بهترین تصمیم را در زمینه انتخاب شغل بگیرید و به بهترین شکل ممکن عمل کنید.

اهمیت دریافت مشاوره شغلی تلفنی چیست؟

دریافت مشاوره انتخاب شغل می تواند به افراد در دست یابی به بهترین و مناسب ترین شغل کمک کند.

مشاوره آنلاین شغلی را از چه کسی دریافت کنیم؟

بهترین مشاوره آنلاین شغلی را باید از فردی کاردان و خبره در این حوزه دریافت کنیم.

آیا در مشاوره شغلی تلفنی از آزمون های مختلف سنجش استعداد نیز استفاده می شود؟

بله. گرفتن این آزمون ها از فرد می تواند به شناخت مهارت ها و استعدادهای وی کمک کند.

چه زمانی نیاز به مشاوره شغلی خواهیم داشت؟

اگر جزء سه موقعیت ذکر شده در داخل مقاله هستید نیاز به مشاوره شغلی دارید.

5/5 - (3 امتیاز)

همچنین ببینید

زندگی موفق

سبک زندگی موفق با 10 کلید آموزنده

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

تماس با مشاور