ریتالین برای کنکور
ریتالین برای کنکور

ریتالین برای کنکور

برخی از داوطلبان برای عملکرد بهتر در آزمون سراسری به ریتالین برای کنکور روی می آورند. قبل از مصرف، بهتر است 12 اثر قرص ریتالین در جلسه کنکور را بشناسید تا بهتر بتوانید در این مورد تصمیم گیری نمایید. در واقع ریتالین سر جلسه کنکور می تواند تاثیرات مخربی داشته باشد. اگر به دنبال اطلاع از نحوه مصرف ریتالین برای درس خواندن می باشید، حتما این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید. همچنین می توانید با کارشناسان دکتر فکر نیز در ارتباط باشید.

گاهی برخلاف تصورات و شنیده هایی که برای مصرف ریتالین ذکر می شود، مصرف ریتالین برای کنکور می تواند موجب شود تا داوطلب در جلسه آزمون، دچار مشکلات جسمانی دیگری به دلیل ناسازگار بودن این قرص با بدن او متحمل شود که همین مسئله می تواند در زندگی او موثر باشد. تاثیراتی که این دارو بر جای می گذارد به دو دلیل می تواند متفاوت باشد. یکی از دلایل می تواند واکنش متفاوت در استفاده هر فرد باشد و دلیل دوم نیز میزان مصرف باشد.

آیا مصرف ریتالین برای کنکور مفید است؟

آزمون سراسری یکی از سرنوشت سازترین مراحل زندگی هر فردی محسوب می شود که با توجه به آن آینده او رقم خواهد خورد. همین مسئله و حساسیت آن، گاهی موجب می شود تا برخی از داوطلبان برای فرار از اضطراب به داروهای شیمیایی برای کاهش استرس و اضطراب پناه بیاورند. داروهای شیمیایی کمک می‌کنند تا آنچه درمغز موجب این احساس شده است را کاهش دهند.

متاسفانه برخی از دانش آموزان و یا داوطلبان کنکور برای کاهش این اضطراب، به صورت مداوم به مصرف این قرص روی می آورند. همین مسئله موجب می شود تا به ریتالین اعتیاد پیدا کنند و گاهی ترک آن برای برخی بسیار سخت می گردد. این مسئله موجب شده است که پزشکان و روانپزشکان به جز در موارد ضروری، مصرف آنرا محدود نمایید.

در نگاه اول، برای مصرف ریتالین برای کنکور داوطلبان تصور می کنند که مصرف این دارو می تواند به تولید دوپامین منجر شود و به همین دلیل موجب ایجاد احساس سرخوشی و افزایش تمرکز آنها شود. در نگاه اول این چنین به نظر می رسد اما تحقیقات ثابت کرده است که هیچ گونه گزارشی ناشی از سودمندی این دارو مشاهده نشده است. مصرف این دارو موجب می شود که عوارض جبران ناپذیری را فرد تجربه کند که شاید از آن ها غافل باشد.

برای اطلاع از اثرات مخرب مخدر هروئین بر روی لینک کلیک کنید

عوارض مصرف ریتالین برای کنکور

شاید برخی از مردم، ریتالین را از جمله مواد اعتیاد آور نمی شناسند. اما حقیقت این است که با توجه به اثر این داروها بر مغز و اعصاب می تواند اعتیاد آور باشد. همچنین تصور می نمایند که تاثیر ترشح دوپامین به دلیل مصرف این دارو کوتاه مدت می باشد اما طبق تحقیقات پزشکی ثابت شده است که عوارض مصرف این دارو با کوکائین برابری می‌کند و به همین دلیل برای ایجاد آرامش و خوشحالی راه های دیگری را بهتر است انتخاب نمایید.

یکی از عوارض رایج مصرف این دارو برای تمامی دانش آموزان و کنکوری ها، ایجاد مشکل در خواب می باشد. گاهی همین مسئله باعث می شود که اشتهای فرد کاهش پیدا کند و یا حتی در مواردی آن را از دست بدهد. کاهش وزن، از عوارض دیگر مصرف این دارومی باشد. همچنین در برخی افراد مشاهده شده است مصرف این دارو تپش قلب را در پی داشته است. گاهی عوارض جدی تری می تواند در پی داشته باشد.

در صورتی که پس از مصرف ریتالین برای کنکور  علایم زیر را مشاهده نمودید، حتماً به پزشک معالج مراجعه نمایید :

  •  ایجاد مشکل در گردش خون و بروز علائم در انگشتان دست و پا به صورت سرد شدن، بی حسی، درد  و تغییر رنگ پوست خود را نشان می دهد.
  •  ضربان قلب با سرعت و یا به طور نامنظم در تپش می باشد.
  •  ایجاد تغییر در روحیات و خلق و خوی فرد از جمله تحریک پذیری، خشونت، نوسانات خلقی و به وجود آمدن افکار غیر عادی را در پی دارد.
  • ایجاد تغییر در بینایی فرد همانند تاری دید.

5/5 - (1 امتیاز)

همچنین ببینید

تشخیص افراد شیشه ای

تشخیص افراد شیشه ای

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور