شکست عشقی
شکست عشقی

هنگام شکست عشقی چه کاری باید انجام دهیم؟

شکست عشقی چیست؟ افراد بسیاری اعم از زن و مرد این روزها شکست عشقی را تجربه می کنند و شاید بتوان گفت پیدا کردن عشق واقعی کمی سخت شده است.. از آنجایی که در صورت عدم مدیریت این شکست در آینده می تواند منجر به بروز مشکلات متعدد دیگری شود. ما در ادامه قصد داریم، انواع شکست عشقی و همچنین نحوه عبور از شکست عشقی را بررسی کنیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری از تفاوت شکست عشقی در مردان و شکست عشقی در زنان داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نحوه عبور از شکست عشقی

ایجاد یک شراکت شاد و سالم مستلزم کار است و ممکن است همیشه آسان نباشد، به خصوص زمانی که اعتماد نقض شده است. استون کراوشار روانشناس بالینی می گوید: «مسائل بخشی از زندگی و بخشی از رابطه هستند. “هدف این است که بر گذشته تمرکز نکنیم، بلکه تلاش کنیم تا با هم به روشی معنادار خلق کنیم.”

هر زمان که اعتماد شکسته شود، شکافی در رابطه ایجاد خواهد شد و ممکن است مواجهه با آن دردناک باشد، اما رها کردن این مسائل در درازمدت به کسی کمکی نخواهد کرد. در واقع همه ما باید با راه های فراموش کردن معشوق آشنا باشیم که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

 1. اگر مقصر هستید مسئولیت کامل را بپذیرید

اگر خیانت وجود داشته است یا اعتماد شکسته شده است، مهم است که مسئولیت کامل اتفاقات رخ داده را بپذیرید و درک کنید که چگونه رفتار شما به شریک زندگی‌تان آسیب می‌زند.

از حالت تدافعی یا کنار گذاشتن اشتباه خود بپرهیزید، اما دچار تنفر از خود نیز نشوید.

به طور خلاصه: مسئولیت را بپذیرید، اما سعی نکنید اعمال خود را توجیه کنید یا آنها را به گردن شخص یا چیز دیگری بیاندازید.

 1. به شریک زندگی خود فرصت دهید تا اعتماد شما را پس بگیرد

در حالی که شما حق دارید که احساس آسیب و عصبانیت کنید، باید تمایل به کار روی رابطه وجود داشته باشد.

 1. شفافیت را تمرین کنید

کراوشار زوج‌ها را تشویق می‌کند به‌جای محو کردن احساسات، درباره آنچه که به آنها صدمه زده است، با یکدیگر «به‌طور بنیادی شفاف» رفتار کنند.

اگر شما کسی هستید که اعتماد را شکسته اید، این همچنین شامل شفافیت شدید با خودتان در مورد انگیزه شما برای انجام این کار است. آیا این به سادگی یک خطا در قضاوت بود؟ یا تلاشی برای خرابکاری در موقعیتی بود که نمی دانستید چگونه از آن خلاص شوید؟

برای اینکه با یکدیگر صادق باشید، باید با صادق بودن با خودتان را شروع کنید.

 1. به دنبال کمک حرفه ای باشید

اعتماد شکسته می تواند به همه افراد در رابطه آسیب برساند.

اگر نقض قابل توجهی وجود دارد، همکاری با یک درمانگر واجد شرایط را در نظر بگیرید که در روابط متخصص است و می تواند راهنمایی هایی برای بهبودی ارائه دهد.

 1. شفقت و مراقبت را نسبت به فردی که آسیب می بینید گسترش دهید

اگر شریک زندگی تان را آزار داده اید، به راحتی می توانید در مارپیچ شرم و ناامیدی در خودتان بیفتید. اما این به هیچ یک از شما کمک نمی کند.

به جای اینکه تمام وقت خود را صرف سرزنش خود به خاطر اشتباهی که کرده اید کنید، سعی نمایید این انرژی را به سمت نشان دادن مراقبت و شفقت به شریک زندگی خود تغییر دهید.

 1. انتظارات را مدیریت کنید

با شریک زندگی خود بحث کنید و قوانین اساسی را تعیین کنید که انحصار و تعهد شما به یکدیگر را در نظر بگیرد.

صادق بودن و صریح بودن در مورد انتظارات خود از ابتدا می تواند مانع از پیش رفتن اشتباه در مسیر شود.

 1. بازدیدهای برنامه ریزی شده و منظم داشته باشید

کراوشار خاطرنشان می‌کند: «خیلی مهم است که زوج‌ها بدانند و ملاقات‌های برنامه‌ریزی‌شده‌ای داشته باشند و بتوانند منتظر آن زمان‌ها باشند و برای خاص کردن آن‌ها برنامه‌ریزی کنند». در واقع، تحقیقات نشان داده است که روابط از راه دور که در آن شرکا یک ملاقات مجدد برنامه ریزی شده اند، استرس کمتری دارند و رضایت بخش تر هستند.

 1. زمانی را برای قرارهای آنلاین در نظر بگیرید

اگر به دلیل مسافت قابل توجه یا مسائل مالی نمی توانید زمان برنامه ریزی شده را با هم سازماندهی کنید، Kraushaar توصیه می کند که قرارهای آنلاین منظم را با موضوع یا تمرکز خاص تنظیم کنید.

فقط سراغ موضوعات مکالمه معمولی خود نروید. با هم غذا بپزید، فیلم تماشا کنید در حالی که چت ویدیویی را باز نگه دارید، یک بازی مجازی انجام دهید یا حتی یک داستان کوتاه را با صدای بلند بخوانید.

 1. اجازه ندهید دنیای شما حول محور شریک زندگی شما بچرخد

در حالی که توجه به تقویت صمیمیت در یک رابطه از راه دور مهم است، این جنبه نباید شما را از بین ببرد.

مهم نیست چقدر دلتان برای طرف مقابلتان تنگ شده است، دیگر بخش های مهم زندگیتان را فراموش نکنید. سرگرمی ها و علایق خود را دنبال کنید  یک رابطه شاد و سالم تا حدی شامل این است که هر یک از شرکا به دنبال علایق خاص خود باشند.

 1. یک “جلسه زوج” هفتگی برنامه ریزی کنید

Kraushaar توصیه می کند که هر هفته زمان خاصی را تنظیم کنید که به هر دوی شما امکان می دهد در مورد اختلافات بیشتر صحبت کنید.

موضوعات مذهبی مانند پول، رابطه جنسی و اعتماد، به طوری که این موضوعات در تمام تعاملات شما نفوذ نکنند.

 1. سازش را یاد بگیرید

همه روابط مستلزم دادن و گرفتن هستند. وقتی در کنار هم زندگی می‌کنید، توجه به نیازها و ترجیحات طرف مقابل بدون فدا کردن خواسته‌های خود می‌تواند به شادی و رضایت بیشتر کمک کند.

یک نوع توافق موقت را در نظر بگیرید که به هر یک از شما اجازه می دهد به تنهایی در خانه استراحت کنید. به عنوان مثال، ممکن است شما روزهای سه‌شنبه و پنجشنبه کمی دیرتر در باشگاه بمانید، در حالی که آنها دوشنبه‌ها و چهارشنبه‌ها با یکی از دوستان شان معاشرت می‌کنند.

 1. زمانی را با دوستان خارج از رابطه خود بگذرانید

گذراندن وقت با دوستان می تواند تأثیر قدرتمندی بر سلامت روان شخصی شما داشته باشد و به تقویت هویت شخصی شما کمک کند.

به یاد داشته باشید، ارتباط با شریک زندگی خود به معنای داشتن یک زندگی خارج از رابطه است.

 1. در تماس فیزیکی محبت آمیز شرکت کنید

Kraushaar زوج ها را تشویق می کند که به طور منظم یکدیگر را به صورت کاملاً حضوری و مرتبط در آغوش بگیرند. دست گرفتن یا در آغوش گرفتن اکسی توسین ترشح می کند که می تواند استرس را کاهش دهد و خلق و خوی شما را تقویت کند.

اگر در حال حاضر شرایط خوبی ندارید، گفتن این کار آسان تر از انجام دادن است. سعی کنید آهسته شروع کنید – به سادگی قرار دادن دست خود روی دست آنها می تواند به شما کمک کند تا نشان دهید که هنوز برایتان اهمیت دارد.

شکست عشقی در مردان

نشانه های شکست عشقی چیست؟

شکست عشقی می تواند در سناریوهای مختلف متفاوت به نظر برسد. اما ملیسا استرینگر، LPC یکی از نشانه‌های کلیدی شکست عشقی را این‌گونه توصیف می‌کند: «اشتیاق شدیدی که بازه زمانی قابل‌توجهی را در بر می‌گیرد و متقابلاً علاقه‌ی عاشقانه‌ی شما را کم و یا بدون آن متقابل می‌کند».

در اینجا چند چیز خاص وجود دارد که ممکن است نشان دهد عشق دو طرفه نیست و یا عشق بیمار گونه است. در ادامه این موارد را بررسی خواهیم کرد.

به نظر نمی رسد علاقه عشقی شما به پیشرفت رابطه علاقه مند باشد.

شما می خواهید ارتباط عمیق تری را کشف کنید، بنابراین شروع به دعوت از آنها برای گذراندن زمان بیشتری با هم می کنید. اما وقتی شما سعی می کنید نزدیک تر شوید، فاصله طرف مقابل بیشتر خواهد شد. شاید آن‌چه را که شما به عنوان یک قرار می‌بینید، «پاتوق» می‌نامند، یا از دوستان دیگر دعوت می‌کنند تا به شب صمیمی که برنامه‌ریزی کرده‌اید بپیوندند.

عدم علاقه آنها می تواند در ارتباط عاطفی شما نیز نمایان شود. برای مثال، وقتی سعی می‌کنید درباره باورها و ارزش‌های آن‌ها سؤال بپرسید، ممکن است در پاسخ‌هایشان چیز زیادی ارائه نکنند و در ازای آن سؤالات مشابهی از شما بپرسند.

یکی دیگر از نشانه های شکست عشقی  این است که آنها در پاسخ به دعوت ها، پیامک ها و تماس ها کند هستند.

احساس می کنید بیشتر کار را برای وقت گذرانی انجام می دهید؟ شاید آنها برای همیشه به پیام ها پاسخ دهند. یا وقتی آنها را به بیرون دعوت می کنید، می گویند: «شاید! من به شما اطلاع خواهم داد» و تا آخرین لحظه به شما جواب نخواهند داد.

اگر این الگو ادامه داشته باشد و آنها هیچ دلیلی مانند تعهد قبلی ارائه نکنند، ممکن است توضیح دیگری برای رفتار آنها وجود داشته باشد.

ایگل می گوید: «تشخیص شکست عشقی مستلزم توانایی شما برای صادق بودن با خودتان در مورد آنچه در حال وقوع است، دارد.» این شامل توجه به سیگنال های طرف مقابل است، حتی اگر پذیرفتن احساس آنها سخت باشد.

از آنچه در مورد آنها می دانید برای نزدیک شدن استفاده کنید

ممکن است در فکر راه‌هایی برای جذاب‌تر کردن خود برای طرف مقابل باشید.

تجربه بسیاری از احساسات ناخوشایند در شکست عشقی اتفاق می افتد.

به گفته استرینگر، عشق نافرجام اغلب شامل چرخه ای از احساسات است.

او توضیح می‌دهد: «این الگو معمولاً با امیدواری شروع می‌شود، زیرا استراتژی‌هایی را برای ایجاد یک رابطه عاشقانه ایجاد می‌کنید. اما هنگامی که این تلاش ها با شکست مواجه می شوند، ممکن است با “احساس طرد شدن و احساسات همراه از جمله غم، خشم، رنجش، اضطراب و شرم” مواجه شوید.

تلاش می کنید تا آنها را از ذهن خود دور کنید.

ایگل می‌گوید: « شکست عشقی معمولاً با احساس اشتیاق همراه است که می‌تواند احساسات شما را تسخیر کند و واقعیت را مخدوش کند. احساسات شما نسبت به آن شخص ممکن است در طول روز و در بخش های مختلف زندگی شما بروز کند.

آیا راهی برای جلوگیری از  شکست عشقی وجود دارد؟

وقتی احساسات شما متقابل نیست، در هر صورت موقعیت تلخی را تجربه خواهید کرد. در واقع، یک مطالعه کوچک در سال 2011 نشان می‌دهد که طرد کردن، همان مناطقی را در مغز فعال می‌کند که درد فیزیکی در شما به وجود می آورد. این نکات می تواند به شما کمک کند تا با درد کنار بیایید تا زمانی که  آن کاهش یابد. ما درا دامه قصد داریم روش هایی را که می تواند به پایداری روابط عاطفی کمک کند، بررسی نماییم.

مکالمه با طرف مقابل در مورد احساس شما می تواند ترسناک به نظر برسد، اما اغلب بهترین راه برای رسیدگی به وضعیت است.

اگر علائم گیج کننده مانند رفتار معاشقه یا حرکات محبت آمیز را از طرف شخص مورد علاقه خود در حال صحبت احساس کردید، می تواند به موقعیت شما کمک کننده باشد.

تفسیر رفتار یک نفر همیشه آسان نیست، بنابراین ممکن است دقیقاً احساس او را ندانید مگر اینکه به شما بگوید.

همچنین بسیار خوب است که فقط با یک دوست قابل اعتماد در مورد آنچه که از سر می گذرانید صحبت کنید. گاهی اوقات، تنها برداشتن این احساسات از سینه می تواند تسکین دهنده باشد.

اگر آنها به صراحت گفته اند که علاقه ای به درگیری عاشقانه ندارند، موضوع عاشقانه را کنار بگذارید. ادامه دادن به تعقیب آنها یا امیدواری به تغییر روحیه آنها ممکن است در نهایت آنها را ناامید کند، به دوستی شما آسیب برساند و باعث درد بیشتر شما شود.

شکست عشقی در زنان

به احساسات خود توجه کنید

شکست عشقی عموماً شامل احساسات مثبت و منفی زیادی است.

سعی کنید پذیرش آگاهانه همه این احساسات را تمرین کنید. آن‌ها را همانطور که بالا می‌آیند بپذیرید، بدون اینکه قضاوتی به آن‌ها اختصاص دهید. فقط به آنها توجه کنید و اجازه دهید عبور کنند. نوشتن احساسات نیز می تواند کمک کننده باشد.

سعی کنید برای سرگرمی‌ها، دوستان و سایر فعالیت‌های لذت‌بخش خود زمان بیشتری را در جایی که می‌توانید اختصاص دهید.

با خوردن وعده های غذایی منظم و فعال ماندن از خود مراقبت کنید.

از خودتان با چیز کوچکی پذیرایی کنید، خواه گل های تازه، یک غذای خوب، یا یک کتاب یا فیلم جدید.

پس از آماده شدن برای یافتن شریکی که احساسات شما را برمی‌گرداند، به صورت غیر عادی قرار ملاقات بگذارید.

از خود بپرسید که واقعاً چه می خواهید

ایگل می گوید: «احساسات شما همیشه با شما ارتباط برقرار می کنند. “همانطور که به حقیقت تجربه خود توجه می کنید، احساسات شما می توانند به شما کمک کنند تا در مسیر درست خود قرار بگیرید.”

شاید تجربه‌تان در مورد نوع فردی که به‌عنوان مثال جذب او می‌شوید، بیشتر به شما یاد داده باشد.

اگر همچنان عشق نافرجام را تجربه می کنید، می توانید به این فکر کنید که آیا این الگو چیزی در مورد نیازهای شما می گوید یا خیر. عاشق شدن با افرادی که احساسات شما را پس نمی‌دهند می‌تواند به شما نشان دهد که باید عاشق کسی باشید در حالی که به تنهایی خوشحال هستید. شاید شما واقعاً نمی خواهید یک رابطه داشته باشید که هیچ ایرادی در آن وجود ندارد.

از یک درمانگر کمک بگیرید

برخورد با عشق نافرجام دلیلی کاملاً معتبر برای کمک گرفتن از یک درمانگر واجد شرایط است.

استرینگر پیشنهاد می کند که درمان ممکن است به ویژه برای افرادی که از طرف مقابل طرد شده اند، مفید باشد.

در موقعیت هایی که به طرف مقابل خیلی فکر می کنید نیز می تواند مفید واقع شود.

8 راه برای فراموش کردن عشق از دست داده!

ما در موارد فوق سعی کردیم راه های نحوه عبور از شکست عشقی را بررسی کنیم. حال در این قسمت قصد داریم راه های توقف تفکر در رابطه با عشق از دست داده را به شما بگوییم.

 • دلیل اینکه چرا به او فکر می کنید کشف کنید!

اگر تلاش کرده اید و نتوانسته اید افکار خود را از کسی دور کنید، از خود بپرسید چرا. کنکاش سرسختانه در این سوال می تواند به شما کمک کند تا در مورد اینکه چرا هنوز به او فکر می کنید، به پاسخ ختم شود.

شاید شدیداً به یکی از همکلاسی‌هایتان علاقه داشتید، اما هرگز فرصتی نداشتید که از او درخواست کنید. اکنون، شما زمان زیادی را صرف تصور کردن خودتان می کنید که این مکالمه را انجام می دهید.

این حالت بهتر است از شبکه های اجتماعی یا یک دوست مشترک برای انتقال افکارتان به او کمک بگیرید.

در هر صورت، یک نتیجه روشن می‌تواند به شما کمک کند که این افکار را بازگردانید و به جلو بروید.

 • روی حقایق تمرکز کنید!

اصولاً پس از گذشت مدت زمانی طولانی، برخی حقایق برای شما محو شده و افراطی تر به نظر می رسند.

افراد تفاوت‌های ظریف‌تری نسبت به درست و غلط یا خوب و بد دارند، اما سوگیری‌های حافظه می‌توانند شانس شما را برای به خاطر سپردن چیزهای شگفت‌انگیز یا وحشتناک نسبت به ویژگی‌ها یا وقایع عادی‌تر و روزمره افزایش دهند.

این ادراکات اغراق آمیز می توانند فضای ذهنی شما را به راحتی تسخیر کنند و رها کردن آن را حتی سخت تر نمایند. شما می توانید با برگرداندن آرام خاطرات خود به سمت قلمرو حقایق دقیق با آنها مبارزه کنید.

مثلاً به جای اینکه فکر کنید، «آنها بسیار عالی بودند. من هرگز شخص دیگری مانند آنها را پیدا نخواهم کرد، از خود بپرسید چه چیزی آنها را فوق العاده کرده است. طرح چیزهای خاصی که شما را به سمت شخصی کشانده می تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید که ممکن است این موارد تصوراتی غیر واقعی باشند.

 • بجای رد کردن بپذیرید!

وقتی به نظر می‌رسد که نمی‌توانید از فکر کردن به کسی دست بردارید، به جای دور کردن، سعی کنید به سمت آن افکار روانه شوید. ممکن است کاملاً غیر منطقی به نظر برسد، اما این تکنیک واقعاً می تواند کار کند.

ممکن است این افکار همچنان برگردند زیرا شما هنوز واقعیت موقعیت را نپذیرفته اید. عشق نافرجام، تحقیر، رفتار ناعادلانه، کینه توزی قدیمی – هر یک از اینها می تواند باعث ناراحتی زیادی شود که شما برای محافظت از خود آنها را رد می کنید.

با این حال، نمی‌توانید درد را برای همیشه از بین ببرید، و وقتی در نهایت به خودتان اجازه دهید با آن مقابله کنید، ممکن است به طرز ناخوشایندی از شدت آن غافلگیر شوید.

پرتاب کردن افکار در یک جعبه ذهنی و پنهان کردن کلید می تواند آنها را ممنوع و خارج از محدودیت به نظر برساند. پذیرفتن آنها و شرایط اطراف آنها می تواند به شما کمک کند تا به طور مؤثرتری از ناراحتی عبور کنید. باز کردن جعبه و رها کردن افکارتان نیاز فوری آنها را به تصدیق کاهش می دهد.

مدیتیشن یکی از راه های مفید برای تمرین کاوش و پذیرش افکار ناخواسته است. یک تمرین مدیتیشن منظم می تواند به شما یاد دهد که با افکار بنشینید و اجازه دهید آنها بگذرند، همانطور که آنها را با شفقت و کنجکاوی مشاهده می کنید.

 • آن را بنویسید!

همه مدیتیشن را مفید نمی‌دانند، بنابراین اگر برای شما مفید نیست، از نوشتن استفاده کنید.

روزنامه نگاری یکی از این رویکردهاست. بسیاری از مردم ژورنال نویسی را با سال های نوجوانی خود مرتبط می دانند، اما نوشتن در هر مرحله از زندگی مزایایی داشته باشد.

ژورنال ها فضای خصوصی را برای بیرون ریختن ناامیدی ها و کنار آمدن با احساسات دشوار ارائه می دهند. حتی ممکن است تشخیص دلایل بالقوه پشت افکار مداوم در نوشتن کمی آسان تر باشد.

بسیاری از مردم، ژورنال نویسی را تحسین برانگیز می دانند. آرامشی که با نوشتن افکار دشوار حاصل می شود تقریباً می تواند به شما این احساس را بدهد که گویی آن افکار را در جایی قرار داده اید که دیگر بار سنگینی بر شما وارد نمی کنند.

 • یک حواس پرتی مثبت پیدا کنید!

حواس پرتی می تواند به شما در مدیریت هر نوع ناراحتی عاطفی کمک کند، به شرطی که به درستی از آن استفاده کنید.

زمانی که سعی می کنید از افکار ناخوشایند یا ناراحت کننده خلاص شوید، حواس پرتی می تواند ابزار خوبی باشد.

حواس پرتی همچنین زمانی می تواند مفید باشد که نمی توانید کاری برای تغییر شرایطی که شما را آزار می دهد انجام دهید. اگرچه نباید جایگزین پذیرش و خودکاوی شود. برای حل صحیح افکار تکرار شونده، معمولاً باید آنها را در ریشه آنها بررسی کنید.

به طور خلاصه، تا زمانی که از حواس پرتی برای انکار احساسات و تجربیات استفاده نکنید، ممکن است به عنوان یک استراتژی مقابله ای کوتاه مدت خوب عمل کند.

به جای اینکه صرفاً اجازه دهید ذهن خود در جایی که می خواهد سرگردان شود، می تواند به تمرکز حواس پرتی یا هدایت افکارتان به چیزی خاص کمک کند.

 • برآوردن نیازهای خود را در اولویت قرار دهید!

باور اینکه به کسی نیاز دارید رها کردن را بسیار سخت تر می کند. اگر خودتان را متقاعد کنید که نمی‌توانید بدون آنها ادامه دهید، برداشتن گام‌های سالم در جهت دستیابی به اهدافتان به تنهایی می‌تواند به یک مبارزه واقعی تبدیل شود.

 • فاصله را رعایت کنید!

ایجاد فضایی بین خود و طرف مقابل می تواند به شما کمک کند تا افکار را با موفقیت بیشتری هدایت کنید. به قول معروف دور از چشم، دور از ذهن.

هنگامی که نمی توانید به طور کامل از آنها اجتناب کنید، این استراتژی ها می توانند کمک کنند:

پروفایل های رسانه های اجتماعی را به طور موقت لغو فالو یا مخفی کنید و از بازدید از صفحات آنها خودداری کنید.

از ارسال پیامک، تماس و در غیر این صورت از برقراری تماس منظم خودداری کنید.

 • به آن زمان بدهید!

انتظار اغلب آسان ترین و سخت ترین کار است.

مطمئناً، شما مجبور نیستید کاری انجام دهید، جز اینکه هر روز از زندگی خود را زندگی کنید. با این حال، زمانی که می خواهید اتفاق خاصی بیفتد، به نظر می رسد زمان بسیار کندتر می گذرد.

شکست عشقی چیست؟

شکست عشقی در مردان

آیا فکر می کنید این تنها زنان هستند که با دیدن همسر قبلی خود با شخص دیگری احساس افسردگی می کنند؟ خیر اینطور نیست. حتی سرسخت ترین مردان نیز می توانند در این ترس و ناراحتی گرفتار شوند و شکست عشقی در مردان می تواند با آثار دردناک تری نسبت به زنان همراه ما باشد.

هر کس که می گفت زنان تنها کسانی هستند که از یک عاشقانه شکست خورده رنج می برند، نمی دانست که مردان نیز در برابر دل شکستگی آسیب پذیر هستندیک مطالعه اخیر توسط پروفسور رابین سیمون در دانشگاه ویک فارست کارولینای شمالی نشان داد که مردان بیشتر از زنان از جنبه های خوب یک رابطه سود می برند و از این رو وقتی از بین می روند یا رابطه درست نمی شود بیشتر روی آنها تأثیر می گذارد.

یک مثال کلاسیک می‌تواند بوکسور بازنشسته مایک تایسون باشد که در یک برنامه گفتگوی آمریکایی فاش کرد که 20 سال پیش وقتی همسر سابقش رابین گیونز را دید که دست در دست بازیگر برد پیت در حال پیاده شدن از ماشین بود، ویران شد

متخصصان روابط می گویند که مردان زمانی بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند که یک رابطه به نفع آنها پیش نرود. دکتر راجان بهونسل، کارشناس روابط، می‌گوید: «مردها زمانی که در یک رابطه هستند بسیار حسابگر هستند. آنها به هر دو طرف نگاه می کنند – خوب و بد. بنابراین وقتی رابطه شکست می‌خورد و زن دوباره رابطه جدیدی را آغاز می کند، باعث می‌شود آنها احساس شکست و گمشده گی کنند.»

محققان توضیح می‌دهند که وقتی رابطه‌ای تمایل به از هم پاشیدگی دارد، تأثیر بیشتری بر احساس ارزشمندی مرد می‌گذارد. بر خلاف زنان، مردان برای ابراز احساسات به دوستان یا خانواده خود مشکل دارند. سیما هینگورانی، کارشناس روابط، می‌گوید: «این یک افسانه است که فقط زنان بیشتر از دلشکستگی رنج می‌برند. مردان بیشتر مستعد دلشکستگی هستند، زیرا منیت و ارزش خود اغلب وقتی رابطه او به نتیجه نمی رسد زیر سوال می رود.

او توضیح می دهد که یک مرد در مورد احساسات خود بسیار پنهان گر است. او تمایل دارد آن را تا زمانی که نتواند به طور کامل بر آن غلبه کند در درون خود نگه دارد. او می گوید: «مردها به سختی برای عاشقانه های شکست خورده گریه می کنند. اما آنها انواع مختلفی از علائم ترک را نشان می دهند مانند خوب غذا نخوردن، پرخاشگری، غوطه ور شدن در کار اضافی، نخوابیدن و مصرف الکل.

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم از شکست عشقی در مردان و شکست عشقی در زنان صحبت کنیم. همچنین، نحوه عبور از شکست عشقی را به همراه راهکارهایی توضیح دادیم. در صورتی که شما پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص انواع شکست عشقی داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

جهت جلوگیری از عشق واقعی چه راهی وجود دارد؟

برای جلوگیری از شکست عشقی می توانید با شریک تان گفتگو کنید و یا روی حقایق تمرکز نمایید.

شکست عشقی در مردان دردناک تر است؟

این موضوعی نسبی است ولی گفته می شود که در مردان می تواند سخت تر باشد.

راه های فراموش کردن معشوق بعد از شکست عشقی چیست؟

سرگرمی با فعالیت های دیگر، ارتباط بیشتر با خانواده و بسیاری موارد دیگر.


بهترین راه برای عبور از شکست عشقی چیست؟

بهترین راه کمک گرفتن از مشاوران است.

5/5 - (2 امتیاز)

همچنین ببینید

حسادت عاشقانه در زنان

نشانه های حسادت عاشقانه در زنان و راههای رفع آن

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاور