سکستراپی چیست؟
سکستراپی چیست؟

سکستراپی چیست؟

سکستراپی چیست؟ سکس تراپی رشته ای از شاخه های روانشناسی است که در آن رشته پزشکی نیز دخیل می باشد. برای درمان مشکلات جنسی فرد و همچنین حل مشکلات جنسی بین فردی افراد از موارد بسیار مهمی است که در جلسات سکستراپی مورد توجه و درمان قرار می گیرد. برای دریافت مشاوره دکتر فکر در رابطه با 10 مورد که به سکس تراپیست نیاز دارد می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل نمایید.

سکستراپی چیست؟ و چه فردی می تواند یک سکستراپیست محسوب شود؟ به طور ویژه سکستراپی از جمله شاخه های روانپزشکی و همچنین مشاوره خانواده می باشد. اما همین افراد در صورتی که دارای مدرک و تجربه کاری کافی باشند، می توانند درمان های لازم را ارائه نمایند. تمایل و تلاش فرد برای ایجاد تغییر در خود نیز از جمله موارد بسیار مهم برای درمان محسوب می شود.

سکستراپی چیست؟ درمان جنسی ، آموزش جنسی و درمان تمامی مشکلات جنسی بین زوجین و همچنین درمان مسکلات جنسی فردی توسط یک متخصص سکستراپیست گفته می شود.

سکستراپی چیست؟ و به چه کسی می گویند؟

سکستراپی چیست؟ و به چه کسی می گویند؟
سکستراپی چیست؟ و به چه کسی می گویند؟

برخی از زوجینی که به مشاوره خانواده و ازدواج مراجعه می کنند، ممکن است به دلایل مشکلاتی که دارند آنها را به سکستراپیست ارجاع دهند. در این شرایط این سوال به وجود می‌آید که سکستراپیست کیست و چه وظیفه ای بر عهده دارد؟ برای آشنایی با وظایف و همچنین اقداماتی که سکستراپیست انجام می دهد، این مقاله را برای شما ارائه خواهیم نمود.

تراپی در واقع به معنی درمان در زبان انگلیسی می باشد و معنای سکستراپی یعنی درمان های جنسی که برای هر یک از افراد می تواند صورت پذیرد. سکستراپی مخصوص به افرادی که ازدواج کرده اند نمی باشد، بلکه برای دختر خانم ها و آقا پسر هایی که دچار مشکلات جنسی می باشند نیز مفید و موثر خواهد بود و راههای درمانی را به هر یک ارائه می کند.

برخی از آقایانی که برای حل مشکلات جنسی خود به اورولوژی مراجعه می‌کنند و یا خانم هایی کهبه متخصص زنان و ماماها مراجعه می‌کنند؛ در صورتی که مشکلات آنها ریشه روانی داشته باشد، توصیه می شود که برای حل مشکلات خود به سکتراپی مراجعه نمایند تا در طی جلسات درمانی مشکلات جسمی آنها تقلیل یافته و یا بهبودی کامل حاصل شود.

برای اطلاع از روش های ترک خود ارضایی و فواید آن بر روی لینک کلیک کنید.

سکستراپی چیست؟ و چه کمکی می تواند بکند؟

 سکستراپیست ها می توانند فارغ التحصیل آن رشته های روانشناسی مشاوره و همچنین روانپزشک باشند. اینکه کدام یک از این دسته از متخصصان می‌توانند به شما برای حل مشکلات کمک کند؛ بستگی بسیار زیادی به نوع مشکل شما و علت مراجعه خواهد داشت. گاهی لازم است قبل از حل مشکلات جنسی، مشکلات روانی فرد برطرف شده و سپس نسبت به حل مشکلات جنسی اقدام شود.

 روانپزشکان با توجه به شناخت کاملی که از بدن فرد دارند می توانند کمک بیشتری نسبت به آن شناخت آناتومی و همچنین حل مشکلات روانی افراد داشته باشند. جلسات سکستراپی برای هر فرد یا زوج متناسب با نوع مشکل او می تواند متفاوت و مختلف باشد. تشخیص مشاور در این زمینه از جمله عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار محسوب می شود.

سکستراپی چیست؟ تصور نکنید که یک سکستراپیست برای حل تمامی مشکلات چوب طلایی دارد که با استفاده از می تواند تمامی مشکلات شما را به طور کامل حل کند. گاهی برخی از مشکلات هیچ راه حلی وجود ندارد برای آن و تنها راه حل مورد نظر، تحمل کردن شرایط موجود و یا پذیرفتن آن می باشد. گاهی نیز جلسات درمانی تنها می‌تواند ۵۰ درصد قضیه را تحت تاثیر قرار دهد و درمان نماید.

برای اطلاع از ده ایده جذاب برای روابط زناشویی بر روی لینک کلیک کنید.

10 مورد که به سکس تراپیست نیاز دارد

10 مورد که به سکس تراپیست نیاز دارد
10 مورد که به سکس تراپیست نیاز دارد

دلایلی که شما را ملزم به استفاده از راهکارهای درمان های یک سکس تراپیست می کند، می‌تواند بسیار متعدد و بیشتر از این درمان ها باشد. اما به طور مختصر به برخی از از این موارد اشاره خواهیم نمود.

برای اطلاع از دلایل و درمان اختلال نعوظ بر روی لینک کلیک کنید.

1. درمان سرد مزاجی و گرم مزاجی

 یکی از سوالاتی که مراجعین از ما می‌پرسند این است که آیا سرد مزاجی یا گرم مزاجی یک عیب در این حوزه محسوب می‌شود؟ در پاسخ باید بگویم هیچ کدام از این دو عیب محسوب نمی شود و در واقع هر دوی آنها از ویژگی های غریضی و شخصیت یک فرد شناخته می شوند. بنابراین این نوع  ویژگی زمانی به یک مشکل تبدیل خواهد شد که فرد را در زندگی روزمره و یا زندگی زناشویی دچار مشکل و مسئله کند.

 یکی از دلایلی که ما به مشاوره پیش از ازدواج بسیار تاکید داریم، تطابق طرفین در این رابطه و همچنین شناخت طبع هریک از افراد بر همین اساس می باشد. در واقع اگر زوجین از نظر مزاجی با یکدیگر متفاوت باشند و یکی از آنها گرم مزاج و دیگری سرد مزاج باشد این مسئله موجب می شود تا در برقراری رابطه جنسی هر دو فرد دچار مشکل شوند.

 گاهی گرم مزاج بودن های زیاد برای افراد حتی با وجود پاسخ به نیاز او باز هم ممکن است احساس خوبی در رابطه با برطرف شدن مزاج خود نداشته باشند و تمایل داشته باشند تا بیش از گذشته و یا با افراد دیگری و یا مکرراً این رابطه را برقرار نمایید. در این شرایط درمان های لازم که ممکن است به صورت دارو درمانی و یا روان درمانی باشد، صورت خواهد پذیرفت.

برای دریافت آموزش رابطه زناشویی بر روی لینک کلیک کنید.

2. آموزش جنسی از جمله 10 مورد که به سکس تراپیست نیاز دارد

  همیشه علت مراجعه افراد به دلیل بروز مشکلات نمی باشد، گاهی برای شناخت بیشتر فرد نسبت به خود و همچنین اطلاع از نحوه برقراری رابطه جنسی صحیح و درست تلاش می شود تا آموزش های لازم دریافت شده و بتوانند رابطه جنسی درست و مناسبی را با همسرخود برقرار نماید. آموزش ها می تواند به روش های مختلفی و به صورت های متفاوتی انجام شود.

 آموزش نکات بهداشتی و رعایت هریک از این نکات، از جمله موارد بسیار مهمی است که سکستراپی به زوج ها ارائه می کند. این دسته از افراد را می توان به دو صورت تقسیم نمود. عده‌ای از آنها برای مشاوره پیش از ازدواج مراجعه می کنند و عده ای دیگر ازدواج نموده و زندگی مشترک خود را آغاز نموده اند و این موارد از دیگر پاسخ ها به سوال سکستراپی چیست؟ می باشد.

 کمک به شناخت ویژگی های همسر و همچنین فرد مورد نظر و یا اینکه اطلاع از شرایط موجود جهت برقراری رابطه جنسی درست و ایجاد احساس لذت در هر دو فرد از جمله موارد بسیار مهمی است که در جلسات پیش رو با این دسته از افراد مورد توجه قرار می گیرد.

برای برقراری ارتباط با مشاوره جنسی بر روی لینک کلیک کنید.

 3. اختلال در ارگاسم

اختلال در ارگاسم
اختلال در ارگاسم

 نرسیدن به ارگاسم و یا اختلال در ارگاسم برای خانم و آقا وجود دارد. دلایل این مشکل، گاهی به فیزیولوژی یک فرد مربوط می شود و گاهی به جنبه روانی آن می توان پرداخت در هر دو صورت، در واقع یک سایت در صورتی که نیاز به انجام آزمایشات جسمانی وجود داشته باشد به یک متخصص ارجاع خواهد شد و بعد از آن به جنبه های روانی در صورت نیاز به پرداخت خواهد شد.

 شکل رسیدن به ارگاسم در برخی از خانم ها ممکن است متفاوت باشد. در واقع یکی از مواردی که حتماً ما به آن اشاره خواهیم نمود و مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهیم داد،  عوامل مربوط به باورهای اشتباه در رابطه با سکس و یا لذت های جنسی می باشد در واقع برخی از بخش مهمی از رسیدن به ارگاسم به جنبه های روانی آن مربوط می شود و از پاسخ های سکستراپی چیست؟ می باشد.

 در بسیاری از موارد علت نرسیدن به ارگاسم، جنبه روانی خواهد داشت و به همین دلیل گاهی مربوط به ذهنیت افراد در رابطه با نوع مشکل و همچنین پیش زمینه های آن لازم است تغییر کند. آموزش صحیح می‌تواند تاثیر بسیار مهمی برای فرد بر جای بگذارد. نحوه دخول و انتخاب نوع پوزیشن ها از مسائل مهم در این زمینه شناخته خواهد شد.

برای اطلاع از سقط جنین در دختر باکره بر روی لینک کلیک کنید.

4. سکستراپی چیست؟ درمان اختلال هویت جنسی

 هویت جنسی تمامی انسان ها در زمان ۳ تا ۵ سالگی تشکیل می‌شود. در واقع در این سنین افراد به عنوان یک خانم و یا یک آقا خودشان را می توانند بشناسند. تشکیل این هویت جنسی، به هر دلیلی که به درستی صورت پذیرد و یا مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد، رفتارهای شبیه به رفتارهای جنسی مخالف سر میزند و به همین دلیل موجب ایجاد مشکلات بسیار زیادی برای او خواهد شد.

 تمایلات نسبت به جنس موافق، از دیگر مشکلات جنسی لازم است حتماً باید مورد درمان قرار گیرد. ازدواج فردی که با همجنسگرایی تمایل دارد به هیچ عنوان دور نخواهد بود زیرا این مسئله موجب به وجود آمدن مشکلات بسیار زیادی در زندگی مشترک و همچنین گرایش افراد به این رابطه خواهد شد.

 درمان برخی از اختلالاتی که در کودکی ریشه دارند، بسیار سخت زمان‌بر خواهد بود و نمی توان به سادگی در این موارد نظر داد، اما می توان گفت؛ تلاش بر این است که تا حدود زیادی این مشکلات تقلیل پیدا کند و این موضوع بسته به تلاش مراجع و همچنین مهارت مشاور می تواند تعیین کننده باشد.

برای اطلاع از بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان بر روی لینک کلیک کنید.

5. سوء استفاده و یا تعرضات جنسی

سو استفاده جنسی در هر سنی که برای دختر خانم و یا آقاپسرها اتفاق بیوفتد، همیشه با مسئله و مشکلات زیادی در زندگی روزمره و آینده فرد خواهد داشت. اگر این اتفاقات در دوره کودکی صورت پذیرفته باشد، درمان آنها بسیار سخت و همچنین میزان تاثیرگذاری آنها بیشتر از سایر دوره های زندگی خواهد بود.

 حال که تا حدودی شما را با پاسخ اینکه سکستراپی چیست؟ آشنا نمودیم. لازم است در رابطه با اختلالاتی که در رابطه با این دسته از مشکلات ممکن است به وجود آید، صحبت کنیم. به صورتی است که شاید به عنوان کابوس شبانه تا آخر عمر همراه فرد در تمامی مراحل زندگی او وجود داشته باشد. پیچیدگی این نوع موارد بسیار سخت می باشد و درمان آنها نیز با دشواری همراه است.

برای اطلاع از احتمال بارداری بدون دخول بر روی لینک کلیک کنید.

6. زود انزالی و دیر انزالی

زود انزالی و دیر انزالی در خانم ها و آقایان می تواند ریشه جسمانی و یا روانی داشته باشد. بسته به اینکه مشکل از کجا ناشی می شود و یا علت آن چیست؟ درمان‌های متفاوتی می توان برای هر یک از مشکلات وجود دارد. گاهی لازم است برای درمان زود انزالی مراجعین را به اورولوژیست ارجاع داده تا فرد را مورد بررسی قرار دهند و در صورتی که نیاز به دارو درمانی وجود داشته باشد، داروهای لازم ارائه شود.

 گاهی بررسی آزمایش ها و نظر پزشک این است که مشکل جسمانی ندارد و در این صورت تمام تمرکز ما برای درمان مشکل دیر انزالی و زود انزالی از نظر روانی هستیم. گاهی ممکن است دارو درمانی برای بیماری خاصی باشد و همین مسئله برای تمایل و همچنین اختلال نعوظ تاثیر گذار بوده باشد و در پی نامه نگاری با پزشک معالج بهبود فرد حاصل خواهد شد.

 اضطراب و استرس از جمله افسردگی یکی از موارد بسیار مهمی است که حتماً باید مورد بررسی و توجه قرار بگیرد. در صورتی که فرد دچار هر یک از این مشکلات باشد، می توان از این اطلاعیه ها دقت داشته باشید که پارتنر علاوه بر فرد مورد نظر ، باید در جلسات مشاوره حضور داشته باشد تا مورد بررسی قرار بگیرند.

برای اطلاع از ده نکته برای افزایش جذابیت جنسی بر روی لینک کلیک کنید.

7. سکستراپی چیست؟ درمان مشکلات جنسی

سکستراپی چیست؟ درمان مشکلات جنسی
سکستراپی چیست؟ درمان مشکلات جنسی

 متاسفانه در حال حاضر یکی از مشکلات که  افراد با آن دست به گریبان هستند، مسئله خیانت می باشد. در صورت محرز شدن خیانت، بدون اینکه به علت آن فکر شود و فارغ از علل این مسئله، می توان گفت مشکلات جنسی بین زوجین را رقم خواهند زد و همچنین به دنبال آن ممکن است دچار سردمزاجی و یا اختلالات جنسی شوند.

 از دلایل دیگر مشکلات زوجین این است که گاهی مشکلات حل نشده ای دارند که همین مسئله باعث می‌شود مدام درگیر بحث و درگیری باشند و این مشکلات حل نشده به تمامی زندگی آنها کشیده شود و به همین دلیل می تواند در روابط زناشویی نیز تاثیر منفی بر جای بگذارد. تلاش برای شناخت و حل این مسئله ضروری خواهد یود.

 همانطور که ذکر شد، در برخی موارد، مشکلات فردی به وجود آورنده بسیاری از مسائل شناخته می شود. با توجه به نوع مشکل، فرد تلاش در جهت رفع آنها خواهند نمود. رفتارهایی که زوجین به هنگام برقراری رابطه جنسی دارند از دیگر عوامل موثر در ایجاد مشکلات خواهد بود که تلاش در بهبودی و حل آن از عوامل بسیار مهم محسوب می شود.

برای اطلاع از مهم ترین خطرات رابطه جنسی در دوران کرونا بر روی لینک کلیک کنید.

8. درمان واژینیسموس

واژینیسموس یکی از مشکلات زنان و اختلال جنسی مردان محسوب می شود. هنگام مراجعه به متخصص زنان بسیاری از متخصصان برای حل مشکلات تلاش می کنند که فرد برای درمان آن عمل جراحی را انجام دهد. این در شرایطی است که حتی در جراحی در برخی موارد نمی‌توانیم نتیجه مثبتی در این موارد دریافت نماییم.

 در صورتی که خانم به هنگام برقراری رابطه جنسی آمادگی لازم را برای سکس نداشته باشد، تجربه درد خیلی زیادی خواهد شد که این درد نه تنها مانع ایجاد احساس لذت نمی شود، بلکه موجب تجربه بسیار بدی برای او خواهد شد. در برخی موارد باورهای اشتباه خانم نسبت به رابطه جنسی، می‌تواندعلت به وجود آمدن این مسئله باشد و در برخی موارد دیگر از نحوه رفتار آقایان هنگام برقراری رابطه جنسی و همچنین عدم آمادگی روانی از علل دیگر شناخته خواهد شد.

در این شرایط، سکس تراپیست کمک می کند تا  خانم تجربه لذت بخش از یک و همچنین نوع دیگری که می‌توان برای آن ذکر نمود این است که آموزش های هر دو فرد ارائه می شود تا بتوانند شرایط بهتری را تجربه کنند و احساس لذت زیادی را داشته باشند.

برای اطلاع از پریود مردانه چیست از واقعیت تا شایعه بر روی لینک کلیک کنید.

9. اعتیاد جنسی

اعتیاد جنسی
اعتیاد جنسی

 اعتیادجنسی را می توان به دو صورت تقسیم نمود. یک تقسیم بندی این است به صورت فیزیکی عادت به برقراری رابطه جنسی مکرر با افراد مختلف می کنند. در این شرایط بحران رابطه را در پی خواهد آورد و تلاش می کند تا نسبت به برقراری رابطه جنسی با افراد مختلف و یا تمایلات که نسبت به ظواهر افراد دارد، رابطه جنسی خوبی را با آنها برقرار کند.

 نوع دیگری که برای اعتیاد جنسی می توان به عنوان یک مشکل وجود داشته باشد، این است که برخی از خانم ها و آقایان اعتیاد به تماشای فیلم های پورن دارند  و تصور می کنند که فرد مقابل آنها باید همیشه همانند سوپراستارهای فیلم های پورن و سکس ورکر ها اقدام کنند و دقیقاً همین اعمال را انجام دهند. همین مساله می تواند سکس مکرر بدون رضایت جنسی را در همراه داشته باشد.

چرا افراد در مرحله رابطه جنسی ارگاسم را تجربه نمی‌کنند؟ علت های مختلف در رابطه با این موضوع وجود دارد. جالب است بدانید افرادی که دچار اعتیاد جنسی هستند، رضایت جنسی نخواهد داشت و معمولاً تنها همانند یک عادت برای کسب لذت های اولیه بارها آن را تجربه می کنند اما هرگز انزال و رضایت نخواهند رسید.

برای اطلاع از ناگفته های باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی بر روی لینک کلیک کنید.

10. درمان احساس گناه جنسی

یکی از مشکلات روانی که برای خانم ها در حین رابطه جنسی وجود دارد این است که به دلیل صحبت ها و مشکلات قبلی مادر خود، برای برقراری رابطه جنسی در رابطه زناشویی خود احساس گناه می کنند و به همین دلیل تمایلی به برقراری رابطه جنسی ندارند و یا اینکه در حین برقراری این رابطه، دچار احساس گناه شده و به همین دلیل به ارگاسم نمی رسند.

در مورد آقا پسرها نیز گاهی این مشکلات وجود دارد و آن ها نیز به دلایل قبلی ممکن است نتوانند برقراری رابطه جنسی را به درستی تجربه نمایند و یا دچار اختلال نعوظ و یا زود انزالی شوند. گاهی یکی دیگر از مشکلات این دسته از آقایان، نرسیدن به ارگاسم نیز می باشد. در تمامی این موارد تلاش می شود تا این احساس گناه از بین رفته و به عملکرد بهتر آن ها کمک شود.

برای برقراری ارتباط با بهترین مشاوره جنسی قبل از ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

آیا درمان نابهنجاری های جنسی نیز وظیفه سکستراپیست است؟

نابهنجاری های جنسی علل مختلفی دارد. در صورتی که این نابهنجاری ها درمان نشود، این اختلالات روانی به خانواده و همچنین جامعه در آینده صدمه وارد خواهد نمود. نابهنجاری های جنسی انواع مختلفی دارد. متاسفانه برخی از خانواده ها و یا زوجین تصور می کنند صرف مراجعه به یک سکستراپیست می تواند تمامی مشکلات آن ها را برطرف نماید.

اینکه چه مدت فرد درگیر افکار و اعمال نابهنجاری جنسی بوده است و چه زمانی برای درمان مراجعه نموده است، از موارد بسیار مهم در این زمینه محسوب می شود. از دیگر علل مهم و دخیل در درمان را می توان، رضایت فرد برای درمان باشد. بسیار مهم است که خود فرد نیز تمایلی برای درمان شدن داشته باشد و تمرینات را به انجام برساند.

برای اطلاع از نحوه درمان زود انزالی بر روی لینک کلیک کنید.

آیا تمامی نابهنجاری های جنسی در جلسات سکستراپی درمان خواهند شد؟ قبل از پیش داوری بهتر است ما به متخصص مربوطه مراجعه کنیم و حتما نظر تخصصی فرد را بخواهیم. اما به طور کلی می توان گفت همه اختلالات درمان پذیر نیستند. اما در بسیاری از آن ها نیز در صورتی که فرد اراده لازم را داشته باشد و همچنین اعمال درمانی را انجام دهد، می تواند درمان صورت پذیرد.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با پاسخ این سوال که سکستراپی چیست؟ به شما عزیزان ارائه نماییم. در صورتی که مایل به دریافت مشاوره در رابطه با 10 مورد که به سکس تراپیست نیاز دارد می باشید، می توانید با مشاوران ما که شماره های آنان در جدول موحود است، تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما همه روزه، حتی ایام تعطیل؛ آماده ارائه خدمات به شما می باشند.

سکستراپی چیست؟

درمان نابهنجاری های جنسی، آموزش جنسی، تربیت جنسی و همچنین درمان مشکلات جنسی بین زوجین از کلیه اقداماتی است که یک سکستراپیست در جلسات درمانی خواهد داشت.

10 مورد که به سکس تراپیست نیاز دارد چیست؟

برای مطالعه متن کامل در رابطه با این ده مورد، و همچنین دریافت مشاوره، وارد سایت شوید و اطلاعات کامل را به دست آورید.

آیا سکستراپی می تواند به درمان نابهنجاری های جنسی کمک کند؟

در صورتی که زمان مراجعه درست و به موقع باشد و همچنین خود فرد تمایل به درمان داشته باشد، امکان درمان وجود دارد.

برای درمان مشکلات جنسی چند جلسه لازم است؟

همانطور که در این مقاله در رابطه با سکستراپی چیست؟ پرداختیم، تعداد جلسات با توجه به نوع مشکل و پروتکل های درمانی مورد استفاده خواهد داشت.

همچنین ببینید

روش های ترک خود ارضایی و فواید آن

روش های ترک خود ارضایی و فواید آن

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاور