سکستراپی چیست؟
سکستراپی چیست؟

سکستراپی چیست؟

سکستراپی چیست؟ سکس تراپی شاخه ایی از رشته های روانشناسی است که رشته پزشکی نیز در آن دست دارد. از سکستراپی برای درمان مشکلات جنسی فرد ی و بین فردی استفاده می شود. برای دریافت مشاوره دکتر فکر در رابطه با 10 مورد که به سکس تراپیست نیاز دارد می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل نمایید.

اما سکستراپی چیست؟ و چه فردی می تواند یک سکستراپیست محسوب شود؟ به طور ویژه سکستراپی از جمله شاخه های روانپزشکی و همچنین مشاوره خانواده می باشد. البته این افراد در صورتی که دارای مدرک و تجربه کاری کافی باشند، می توانند درمان های لازم را نیز ارائه نمایند. علاوه بر همه این ها، همت و همکاری مراجع برای دست یافتن به درمان نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است.

بنابراین، در مجموع سکستراپی را می توان درمان جنسی ، آموزش جنسی و درمان تمامی مشکلات جنسی بین زوجین و مسائل جنسی فردی توسط یک متخصص سکستراپیست تعریف می شود.

سکستراپی چیست؟ و به چه کسی می گویند؟

سکستراپی چیست؟

ممکن است در برخی اوقات، زوجینی را که به مشاوره خانواده و ازدواج مراجعه کرده اند، به سکستراپیست ارجاع دهند تا مشکل آن ها توسط این متخصصان حل شود. در این شرایط این سوال به وجود می‌آید که سکستراپیست کیست و چه وظیفه ای بر عهده دارد؟ برای آشنایی با وظایف و همچنین اقداماتی که سکستراپیست انجام می دهد، این مقاله را برای شما ارائه خواهیم نمود.

تراپی در زیان انگلیسی در واقع به معنی درمان می باشد و معنای سکستراپی یعنی درمان های جنسی که برای هر یک از افراد می تواند صورت پذیرد. سکستراپی مخصوص به افرادی که ازدواج کرده اند نمی باشد، بلکه برای دختر خانم ها و آقا پسر هایی که دچار مشکلات یا انواع اختلالات جنسی می باشند نیز مفید و موثر خواهد بود و راههای درمانی را به هر یک ارائه می کند.

برخی از آقایانی که برای حل مشکلات جنسی خود به اورولوژی مراجعه می‌کنند و یا خانم هایی که نزد متخصص زنان و ماماها می روند؛ در صورتی که مشکلات آنها ریشه روانی داشته باشد، توصیه می شود که برای حل مشکلات خود به سکتراپی مراجعه نمایند تا در طی جلسات درمانی مشکلات جسمی آنها تقلیل یافته و یا بهبودی کامل حاصل شود.

سکستراپی چیست؟ و چه کمکی می تواند بکند؟

سکستراپی چیست؟ و چه کمکی می تواند بکند؟

 سکستراپیست ها می توانند فارغ التحصیل رشته های روانشناسی مشاوره و همچنین روانپزشک باشند. اینکه کدام یک از این دسته از متخصصان می‌توانند به شما برای حل مشکلات کمک کند؛ بستگی بسیار زیادی به نوع مشکل شما و علت مراجعه دارد. گاهی لازم است قبل از حل مشکلات جنسی، مشکلات روانی فرد برطرف شده و سپس نسبت به حل مشکلات جنسی اقدام شود.

 روانپزشکان با توجه به شناخت کاملی که از بدن فرد دارند، می توانند کمک بیشتری نسبت به شناخت آناتومی و همچنین حل مشکلات روانی افراد داشته باشند. جلسات سکستراپی برای هر فرد یا زوج متناسب با نوع مشکلمتفاوت و مختلف است. از این رو، تشخیص مشاوره جنسی در این زمینه از جمله عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار محسوب می شود.

سکستراپی چیست؟ تصور نکنید که یک سکستراپیست برای حل تمامی مشکلات چوب طلایی دارد که با استفاده از می تواند تمامی مشکلات شما را به طور کامل حل کند. گاهی برخی از مشکلات هیچ راه حلی وجود ندارد برای آن و تنها راه حل مورد نظر، تحمل کردن شرایط موجود و یا پذیرفتن آن می باشد. گاهی نیز جلسات درمانی تنها می‌تواند ۵۰ درصد قضیه را تحت تاثیر قرار دهد و درمان نماید.

10 مورد که به سکس تراپیست نیاز دارد

دلایلی که شما را ملزم به استفاده از راهکارهای درمان های یک سکس تراپیست می کند، می‌تواند بسیار متعدد و بیشتر از این درمان ها باشد. اما به طور مختصر به برخی از از این موارد اشاره خواهیم نمود.

1. درمان سرد مزاجی و گرم مزاجی

 یکی از سوالاتی که مراجعین از ما می‌پرسند این است که آیا گرم مزاجی یا سرد مزاجی در مردان و زنان یک عیب محسوب می‌شود؟ در پاسخ باید بگویم هیچ کدام از این دو عیب به شمار نمی آید و در واقع هر دوی آنها از ویژگی های غریضی و شخصیت یک فرد شناخته می شوند. بنابراین این نوع  ویژگی زمانی به یک مشکل تبدیل خواهد شد که فرد را در زندگی روزمره و یا روابط زناشویی دچار مشکل و مسئله کند.

 یکی از دلایلی که ما به مشاوره قبل از ازدواج بسیار تاکید داریم، تطابق طرفین در این رابطه و همچنین شناخت طبع هریک از افراد بر همین اساس می باشد. در واقع اگر زوجین از نظر مزاجی با یکدیگر متفاوت باشند و یکی از آنها گرم مزاج و دیگری سرد مزاج باشد این مسئله موجب می شود تا در برقراری رابطه جنسی هر دو فرد دچار مشکل شوند.

 گاهی افراد گرم مزاج با وجود آنکه نیاز جنسی شان در رابطه زناشویی برآورده می شود، اما باز هم احساس رضایت نداشته و تمایل داشته باشند تا برای ارضای نیاز جنسی خود بیش از گذشته و یا با افراد دیگری و یا مکرراً این رابطه را برقرار نمایید. در این شرایط درمان های لازم که ممکن است به صورت دارو درمانی و یا روان درمانی باشد، صورت خواهد پذیرفت.

2. آموزش جنسی از جمله 10 مورد که به سکس تراپیست نیاز دارد

10 مورد که به سکس تراپیست نیاز دارد

همیشه علت مراجعه افراد به علت وجود مشکلات نمی باشد، بلکه گاهی برای شناخت بیشتر فرد نسبت به خود و همچنین اطلاع از نحوه برقراری رابطه جنسی صحیح و یا آموزش رابطه زناشویی لازم است که یک سری جلسات برگزار شود تا بتوانند رابطه موفقی با همسرخود داشته باشد. آموزش ها می تواند به روش های مختلفی و به صورت های متفاوتی انجام شود.

 آموزش نکات بهداشتی و رعایت هریک از این نکات، از جمله موارد بسیار مهمی است که سکستراپی به زوج ها ارائه می کند. این دسته از افراد را می توان به دو گروه تقسیم نمود. عده‌ای از آنها برای دریافت پاسخ بسیاری از سوالات قبل از ازدواج مراجعه می کنند و عده ای دیگر نیز که ازدواج نموده و زندگی مشترک خود را آغاز کرده اند، مایل به کسب راهنمایی و مشاوره هستند.

 علاوه بر این ها، آشنایی با بهترین راه های شناخت پیش از ازدواج از بعد جنسی، چگونگی داشتن احساس لذت و رضایت طرفین از رابطه، و روش های مختلف برقراری رابطه از جمله موارد بسیار مهمی است که در جلسات به آن پرداخته می شود.

 3. اختلال در ارگاسم

 نرسیدن به ارگاسم و یا اختلال در ارگاسم برای خانم و آقا وجود دارد. دلایل این مشکل، گاهی به فیزیولوژی یک فرد مربوط می شود و گاهی نیز باید به جنبه روانی آن می توان پرداخت. بر این اساس، در صورت لزوم بایستی برای انجام آزمایشات و معاینات پزشکی به یک متخصص مراجعه شود سپس در صورت نیاز به جنبه های روانی پرداخته خواهد شد.

 شکل رسیدن به ارگاسم در برخی از خانم ها ممکن است متفاوت باشد. در واقع یکی از مواردی که حتماً ما به آن اشاره خواهیم نمود و مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهیم، عوامل مربوط به باورهای اشتباه در رابطه با سکس و یا لذت های جنسی می باشد. در واقع بخش مهمی از رسیدن به ارگاسم در جنبه های روانی نهفته است و خود یک از پاسخ های سکستراپی چیست؟ می باشد.

 در مواقعی که مشکل ارضا نشدن زنان یا مردان منشا روانی دارد، لازم است که مسائل و دیدگاه های مربوط به رابطه و همچنین پیش زمینه های آن تغییر کند. آموزش صحیح می‌تواند تاثیر بسیار مهمی برای فرد بر جای بگذارد. نحوه دخول و انتخاب بهترین پوزیشن از مسائل مهم در این زمینه شناخته خواهد شد.

4. سکستراپی چیست؟ درمان اختلال هویت جنسی

سکستراپی چیست؟ درمان مشکلات جنسی

 هویت جنسی تمامی انسان ها در زمان ۳ تا ۵ سالگی تشکیل می‌شود. در واقع در این سنین افراد خود به عنوان یک خانم و یا یک آقا می شناسند. اگر تشکیل این هویت جنسی به هر دلیلی درست نباشد و یا مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد، رفتارهای شبیه به رفتارهای جنسی مخالف سر میزند و به همین دلیل موجب ایجاد مشکلات بسیار زیادی برای او خواهد شد.

 تمایلات نسبت به جنس موافق، از دیگر اختلالات جنسی است که باید حتماً بموقع تحت درمان قرار گیرد. ازدواج فردی که به همجنسگرایی تمایل دارد به هیچ عنوان درست نخواهد بود. زیرا این گونه اشخاص به هیچ وجه نمی توانند با جنس مخالف خود رابطه جنسی خوبی برقرار کنند و حتی روان آن ها دچار آسیب خواهد شد.

 درمان برخی از اختلالاتی که در کودکی ریشه دارند، بسیار سخت و زمان‌بر است و نمی توان به سادگی در این موارد نظر داد. اما تلاش بر این است که تا حدود زیادی این مشکلات تقلیل پیدا کند و این موضوع بسته به تلاش مراجع و همچنین مهارت مشاور می تواند تعیین کننده باشد.

5. سوء استفاده و یا تعرضات جنسی

سو استفاده جنسی ممکن است در هر سنی که برای دختر خانم و یا آقا پسرها اتفاق بیوفتد و این مسئله همیشه مشکلات زیادی را در زندگی روزمره و آینده فرد به جای خواهد گذاشت. اگر تعرض به کوکان دیر فهیمده شود، درمان آنها بسیار سخت و همچنین تاثیر بسیار بیشتری بر سایر ادوار زندگی خواهد داشت.

 حال که تا حدودی شما را با پاسخ اینکه سکستراپی چیست؟ آشنا نمودیم. لازم است در رابطه با اختلالاتی که احتمالا در رابطه با این دسته از مشکلات برایتان مطرح می شود، صحبت کنیم. به صورتی است که شاید به عنوان کابوس شبانه تا آخر عمر همراه فرد در تمامی مراحل زندگی او وجود داشته باشد. پیچیدگی این نوع موارد بسیار سخت می باشد و درمان آنها نیز با دشواری همراه است.

6. زود انزالی و دیر انزالی

زود انزالی و دیر انزالی در زنان و آقایان می تواند ریشه جسمانی و یا روانی داشته باشد. بسته به اینکه مشکل از کجا ناشی می شود و یا علت آن چیست؟ درمان‌های متفاوتی می توان برای هر یک از مشکلات وجود دارد. گاهی لازم است برای درمان زود انزالی مراجعین را به اورولوژیست ارجاع داده تا فرد را مورد بررسی قرار دهند و در صورتی که نیاز به دارو درمانی وجود داشته باشد، داروهای لازم ارائه شود.

 گاهی بررسی آزمایش ها و نظر پزشک این است که مشکل جسمانی ندارد و در این صورت تمام تمرکز ما برای درمان مشکل دیر انزالی و زود انزالی از نظر روانی هستیم. گاهی ممکن است دارو درمانی برای بیماری خاصی باشد و همین مسئله برای تمایل و همچنین اختلال نعوظ تاثیر گذار بوده باشد و از طریق نامه نگاری با پزشک معالج بهبود فرد حاصل خواهد شد.

 اضطراب و استرس و همچنین داشتن افسردگی پنهان و آشکار از موارد بسیار مهمی است که حتماً باید مورد بررسی و توجه قرار بگیرد. در صورتی که فرد دچار هر یک از این مشکلات باشد، می توان از این اطلاعیه ها دقت داشته باشید که پارتنر علاوه بر فرد مورد نظر ، باید در جلسات مشاوره حضور داشته باشد تا مورد بررسی قرار بگیرند.

7. سکستراپی چیست؟ درمان مشکلات جنسی

سکستراپی چیست؟ درمان مشکلات جنسی

 متاسفانه در حال حاضر یکی از مشکلات که  افراد با آن دست به گریبان هستند، مسئله خیانت شوهر و زن می باشد. در صورت محرز شدن خیانت، بدون اینکه به علت آن فکر شود و فارغ از علل این مسئله، می توان گفت مشکلات جنسی بین زوجین را رقم خواهند زد و همچنین به دنبال آن سردمزاجی و یا اختلالات جنسی رخ دهد.

 از دلایل دیگر مشکلات زوجین این است که برای مشکلات حل نشده بین خود چاره ایی نمی اندیشند و این مشکلات به تمامی زندگی آنها کشیده شود. به همین دلیل می تواند در روابط زناشویی نیز تاثیر منفی بر جای بگذارد. به همین دلیل توصیه می شود که مقاله هفت علت اصلی خیانت را مطالعه فرمائید.

 همانطور که ذکر شد، در برخی موارد، مشکلات فردی به وجود آورنده بسیاری از مسائل شناخته می شود. نوع مشکل نقش اساسی در انتخاب راه حل می باشد. برخی از اوقات، رفتارهایی غلط به هنگام سکس علت عمده بروز خیانت است که در چنین مواردی بایستی حتما از سکستراپیست کمک گرفته شود.

8. درمان واژینیسموس

واژینیسموس یکی از مشکلات زنان و اختلال جنسی مردان محسوب می شود. بعضی از بیماری های زنانه برای درمان نیازمند جراحی هستند. البته دست یافت به یک نتیجه درست و رضایت بخش مستلزم در نظر گرفتن جنبه های روانی و بهداشتی تیز می باشد.

 در صورتی که خانم به هنگام برقراری رابطه جنسی آمادگی لازم را برای سکس نداشته باشد، درد زیادی را تجربه خواهد کرد که این درد نه تنها مانع ایجاد احساس لذت می شود، بلکه خاطره بسیار بدی را برای او به جای خواهد گذاشت. در برخی موارد باورهای اشتباه درباره میزان لذت زن نسبت به مرد در رابطه جنسی یا دیدگاه نادرست خانم ها در مورد خود، می‌تواند علت به وجود آمدن این مسئله باشد.

در مواردی احتمالا نحوه رفتار آقایان هنگام برقراری رابطه جنسی و همچنین عدم آمادگی روانی از علل دیگر شناخته خواهد شد.

در این شرایط، سکس تراپیست کمک می کند آموزش هایی به هر دو فرد ارائه می دهد تا بتوانند شرایط بهتری را تجربه کنند و احساس لذت زیادی را داشته باشند.

9. اعتیاد جنسی

اعتیاد جنسی

 اعتیادجنسی را می توان به دو صورت تقسیم نمود. در تقسیم بندی اول، شخص به صورت فیزیکی عادت به برقراری رابطه جنسی مکرر با افراد مختلف می کنند و به نوعی دچار تنوع طلبی جنسی است. در این شرایط بحران رابطه را در پی خواهد آورد و او تلاش می کند تا نسبت به برقراری رابطه جنسی با افراد مختلف و یا تمایلات که نسبت به ظواهر آن ها دارد، رابطه جنسی خوبی را با آنها برقرار کند.

 نوع دیگری که در مورد اعتیاد جنسی وجود دارد، این است که برخی از خانم ها و آقایان اعتیاد به پورنوگرافی دارند  و تصور می کنند که فرد مقابل آنها باید همیشه همانند سوپراستارهای فیلم های پورن و سکس ورکر ها اقدام کنند و دقیقاً همین اعمال را انجام دهند. همین مساله می تواند سکس مکرر بدون رضایت جنسی را در همراه داشته باشد.

چرا افراد در مرحله رابطه جنسی ارگاسم را تجربه نمی‌کنند؟ علت های مختلف در رابطه با این موضوع وجود دارد. جالب است بدانید افرادی که دچار اعتیاد جنسی هستند، رضایت جنسی نخواهد داشت و معمولاً تنها همانند یک عادت برای کسب لذت های اولیه بارها آن را تجربه می کنند اما هرگز انزال و رضایت نخواهند رسید.

10. درمان احساس گناه جنسی

یکی از مشکلات روانی که برای خانم ها در حین رابطه جنسی وجود دارد این است که به دلیل صحبت ها و مشکلات قبلی مادر خود، برای برقراری رابطه جنسی در رابطه زناشویی خود احساس گناه می کنند و به همین دلیل تمایلی به برقراری رابطه جنسی ندارند و یا اینکه در حین برقراری این رابطه، دچار احساس گناه در رابطه شده و به همین دلیل به ارگاسم نمی رسند.

در مورد آقا پسرها نیز گاهی این مشکلات وجود دارد و آن ها نیز به دلایل قبلی ممکن است نتوانند برقراری رابطه جنسی را به درستی تجربه نمایند و یا دچار اختلال نعوظ و یا زود انزالی شوند. گاهی یکی دیگر از مشکلات این دسته از آقایان، نرسیدن به ارگاسم نیز می باشد. در تمامی این موارد تلاش می شود تا این احساس گناه از بین رفته و به عملکرد بهتر آن ها کمک شود.

آیا درمان نابهنجاری های جنسی نیز وظیفه سکستراپیست است؟

آیا درمان نابهنجاری های جنسی نیز وظیفه سکستراپیست است؟

نابهنجاری های جنسی علل مختلفی دارد. در صورتی که این نابهنجاری ها درمان نشود، این اختلالات روانی به خانواده و همچنین جامعه در آینده صدمه وارد خواهد نمود. نابهنجاری های جنسی انواع مختلفی دارد. متاسفانه برخی از خانواده ها و یا زوجین تصور می کنند صرف مراجعه به یک سکستراپیست می تواند تمامی مشکلات آن ها را برطرف نماید.

اینکه چه مدت فرد درگیر افکار و اعمال نابهنجاری جنسی بوده است و چه زمانی برای درمان مراجعه نموده است، از موارد بسیار مهم در این زمینه محسوب می شود. از دیگر علل مهم و دخیل در درمان را می توان، رضایت فرد برای درمان باشد. بسیار مهم است که خود فرد نیز تمایلی برای درمان شدن داشته باشد و تمرینات را به انجام برساند.

آیا تمامی نابهنجاری های جنسی در جلسات سکستراپی درمان خواهند شد؟ قبل از پیش داوری بهتر است ما به متخصص مربوطه مراجعه کنیم و حتما نظر تخصصی فرد را بخواهیم. اما به طور کلی می توان گفت همه اختلالات درمان پذیر نیستند. اما در بسیاری از آن ها نیز در صورتی که فرد اراده لازم را داشته باشد و همچنین اعمال درمانی را انجام دهد، می تواند درمان صورت پذیرد.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با پاسخ این سوال که سکستراپی چیست؟ به شما عزیزان ارائه نماییم. در صورتی که مایل به دریافت مشاوره در رابطه با 10 مورد که به سکس تراپیست نیاز دارد می باشید، می توانید با مشاوران ما که شماره های آنان در جدول موحود است، تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما همه روزه، حتی ایام تعطیل؛ آماده ارائه خدمات به شما می باشند.

سکستراپی چیست؟

درمان نابهنجاری های جنسی، آموزش جنسی، تربیت جنسی و همچنین درمان مشکلات جنسی بین زوجین از کلیه اقداماتی است که یک سکستراپیست در جلسات درمانی خواهد داشت.

10 مورد که به سکس تراپیست نیاز دارد چیست؟

برای مطالعه متن کامل در رابطه با این ده مورد، و همچنین دریافت مشاوره، وارد سایت شوید و اطلاعات کامل را به دست آورید.

آیا سکستراپی می تواند به درمان نابهنجاری های جنسی کمک کند؟

در صورتی که زمان مراجعه درست و به موقع باشد و همچنین خود فرد تمایل به درمان داشته باشد، امکان درمان وجود دارد.

برای درمان مشکلات جنسی چند جلسه لازم است؟

همانطور که در این مقاله در رابطه با سکستراپی چیست؟ پرداختیم، تعداد جلسات با توجه به نوع مشکل و پروتکل های درمانی مورد استفاده خواهد داشت.

3.9/5 - (11 امتیاز)

همچنین ببینید

درمان زود انزالی

درمان زود انزالی

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاور